Kolejne nowe połączenie lotnicze z Poznania. Tym razem do...

  Kolejne nowe połączenie lotnicze z Poznania. Tym razem do Dortmundu

  Zdjęcie autora materiału

  Norbert Kowalski

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wizz Air otwiera nowy kierunek lotów z Poznania

  Wizz Air otwiera nowy kierunek lotów z Poznania ©Tomasz Bolt

  Władze poznańskiego lotniska nie ustają w ogłaszaniu kolejnych nowych połączeń z Ławicy. Już od maja 2018 roku ze stolicy Wielkopolski samolotami linii Wizz Air będzie można polecieć do niemieckiego Dortmundu.
  Wizz Air otwiera nowy kierunek lotów z Poznania

  Wizz Air otwiera nowy kierunek lotów z Poznania ©Tomasz Bolt

  – Jesteśmy pewni, że nowe połączenie stanie się popularne zarówno wśród pasażerów podróżujących turystyczne, jak i biznesowo – mówi Gabor Vasarhelyi, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej Wizz Air.

  Loty między dwoma miastami będą realizowane cztery razy w tygodniu samolotami Airbus A320. Pierwsze samoloty wylecą ze stolicy Wielkopolski 20 maja przyszłego roku.

  – To kolejny bardzo ważny i długo oczekiwany przez naszych pasażerów kierunek.
  Dzięki zapewnieniu przez Wizz Air czterech lotów tygodniowo, połączenie do największego miasta w Zagłębiu Ruhry na pewno ucieszy zarówno osoby podróżujące prywatnie jak i biznesowo – mówi Mariusz Wiatrowski, prezes poznańskiego lotniska.

  Dortmund będzie kolejnym kierunkiem, który w przyszłym roku otworzą linie Wizz Air. Już wcześniej ogłoszono też, że w 2018 roku wystartują pierwsze samoloty z Poznania na Islandię. Ponadto od kilku tygodni funkcjonuje także połączenie między Poznaniem a Kijowem, obsługiwane przez Wizz Air.

  Ostatnie miesiące są bardzo dobre dla poznańskiego lotniska. Oprócz nowych połączeń obsługiwanych przez Wizz Air, lotniczą ofensywę przypuścił także Ryanair, który w tym roku uruchomił połączenia z Poznania do Aten, Madrytu, Walencji, Oslo, Billund, Tel Awiwu i Ejlatu. Ponadto władze Ryanaira już zapowiedziały, że w przyszłym roku ze stolicy Wielkopolski będzie można polecieć do Mediolanu.

  Zobacz też: Imprezowy samolot po raz pierwszy w Polsce. Zobaczcie, co ma w środku!

  Źródło: Źródło: MMOnline)  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo