MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kolejne ogniska koronawirusa w Poznaniu i powiecie. Zakażeni są pracownicy i pacjenci szpitali. Będą dodatkowe obostrzenia? (29.09.2020)

Marta Danielewicz
Marta Danielewicz
Niestety, nowe ogniska pojawiają się przede wszystkim w placówkach medycznych, a istniejące pogłębiają się, np. w szkołach. Szpital HCP i Szpital Kliniczny Heliodora Święcickiego przy ul. Przybyszewskiego wstrzymują przyjęcia.
Niestety, nowe ogniska pojawiają się przede wszystkim w placówkach medycznych, a istniejące pogłębiają się, np. w szkołach. Szpital HCP i Szpital Kliniczny Heliodora Święcickiego przy ul. Przybyszewskiego wstrzymują przyjęcia. Łukasz Gdak
Powiększa się liczba zakażonych z Poznania i powiatu poznańskiego. Niestety, nowe ogniska pojawiają się przede wszystkim w placówkach medycznych. Oddziały szpitala HCP i Szpitala Klinicznego im. Heliodora Święcickiego przy ul. Przybyszewskiego wstrzymują przyjęcia. Coraz więcej jest tam zakażonych pacjentów. Z kolei w WCO zakażony jest pracownik.

Chociaż oficjalnie nikt nie mówi o drugiej fali koronawirusa w Polsce, epidemiolodzy odnotowują każdego dnia coraz większą liczbę zakażeń. Kolejny dzień Poznań i powiat poznański to miejsca, gdzie liczba zakażonych gwałtownie wzrasta.

- Liczba aktywnych zakażeń waha się do ok. 300. Jeśli w takim tempie będzie wzrastała liczba zakażonych, możemy obawiać się wprowadzenia dodatkowych obostrzeń

- wyjaśnia Anna Pawłowska, kierownik Oddziału Epidemiologii w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu.

Czytaj: Koronawirus: Czy w wielkopolskich powiatach zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia? Każdego dnia wzrasta liczba zakażeń koronawirusem

Kolejne zakażenia koronawirusem w szpitalach

Przede wszystkim pogłębiają się ogniska w placówkach medycznych. Testy wykazały kolejne zakażenia w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święckicego w Poznaniu przy ul. Przybyszewskiego.

- Tam zakażeni są pacjenci intensywnej terapii. Wstrzymane zostały przyjęcia na ten oddział - mówi A. Pawłowska.

Pogorszyła się sytuacja także w szpitalu HCP. Tam z kolei są nowe zakażenia u pacjentów na oddziale kardiologii. Tu również wstrzymano przyjęcia.

Co oznaczają ostrzejsze restrykcje dla mieszkańców? Zobacz wideo:

Źródło: TVN

- Badania potwierdziły także zakażenie u pracownika radioterapii WCO. Tu inni pracownicy objęci zostaną kwarantanną. Miejmy nadzieję, by nie było zagrożenia zakażeniem na innych oddziałach, by przyjęcia nie zostały wstrzymane - mówi Anna Pawłowska.

Czytaj: Ratownik medyczny twierdzi, że wywołano "pandemię strachu" i wyśmiewa koronawirusa. Lekarz ostro krytykuje: "Powinien mieć sprawę w sądzie"

Koronawirus w szkołach. Coraz gorsza sytuacja

Powiększają się także ogniska w placówkach szkolnych. Przypomnijmy, że łącznie w siedmiu placówkach wykryto zakażenia koronawirusem na terenie powiatu poznańskiego.

Czytaj: Koronawirus w żłobkach, przedszkolach i szkołach na terenie Poznania oraz powiatu poznańskiego. W których placówkach?

- Najnowsze ognisko wykryto w przedszkolu Akademos w Złotnikach, gdzie zakażone są dwie osoby z personelu. Zbieramy dane z kolejnych placówek

- mówi A. Pawłowska.

Jak zaznacza epidemiolog, bardzo dużo zgłoszeń zachorowań pochodzi od osób prywatnych, które na własną rękę zdecydowały się wykonać test.

Sprawdź też:

- Sytuacja się pogarsza. Jesteśmy same przerażone tym wzrostem - przyznaje Pawłowska.

Zobacz, które czynności niosą za sobą najmniejsze i największe zagrożenie zakażenia:

Amerykańscy naukowcy spróbowali odpowiedzieć na pytanie, co możemy robić, jakie czynności możemy na co dzień wykonywać, by ryzyko zakażenia się koronawirusem nie wzrastało. Dzięki ich pracy powstał schemat ryzyka zakażenia się chorobą Covid-19: od czynności najmniej ryzykownych, do tych, których powinniśmy unikać, by nie zakazić się koronawirusem. Gdzie jest największe zagrożenie zakażenia koronawirusem? Sprawdź na kolejnych zdjęciach --->

Gdzie najłatwiej, najszybciej można się zakazić koronawiruse...

Sprawdź też:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski