Kolejne środki unijne dla wielkopolskich szpitali w starciu z pandemią

Materiał informacyjny UMWW
Środki ochrony osobistej, niezbędny sprzęt m.in. respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne. To wszystko na ratowanie zdrowia i życia Wielkopolan.

To kolejna zdecydowana reakcja władz regionalnych, które zarządzają pieniędzmi z WRPO 2014+ w wielkopolskim starciu z koronawirusem. Przesunięcia środków unijnych w obrębie Programu są możliwe, dzięki zgodzie Komisji Europejskiej i Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Zielone światło z Brukseli i Warszawy dało możliwość uruchomienia szybkiej ścieżki decyzyjnej. Na pierwsze reakcje Zarządu Województwa Wielkopolskiego nie trzeba było długo czekać. Dwa tygodnie temu, po analizie sytuacji w szpitalach naszego regionu, podjęto decyzję o przesunięciu 63 mln zł z WRPO 2014+ na zakup środków ochrony osobistej i sprzętu medyczne. Dzisiaj do tej puli dołożono 14,12 mln zł na dofinansowanie szpitali.

- Jak wszyscy wiemy, dziś – w czasach epidemii - szpitale kliniczne odgrywają bardzo istotną rolę, dlatego skorzystaliśmy z szybkiej ścieżki transferu, aby dać im finansowe możliwości wzbogacenia się o dodatkowe środki ochrony osobistej i specjalistyczny sprzęt na te trudne czasy - mówi Marszałek Marek Woźniak.

Łatwo więc policzyć, że już teraz władze regionu ze środków unijnych przeznaczyły na walkę z COVID-19 około 77 mln zł.

W trwającym kryzysie zdrowotnym na głównym froncie walki o nasze zdrowie są pracownicy służby zdrowia (lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni). Oni jednak wciąż alarmują, że cały czas w szpitalach brakuje środków ochrony osobistej. I przypominają, – jeżeli oni zachorują to nie będzie miał kto leczyć pacjentów. Z tego powodu, wspomniane 14,12 mln zł środków unijnych przeznaczonych zostanie na dofinansowanie 6 jednostek walczących z rozprzestrzenianiem się epidemii. Są to:

• Szpital Kliniczny im. H. Święcickiego UM w Poznaniu

• Uniwersyteckie Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej Sp. z o.o.

• Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

• Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

• Ortopedyczno - Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

• Centrum Medyczne HCP Szpital im. świętego Jana Pawła II

Środki unijne zostaną wydane na zakup środków ochrony osobistej, niezbędny sprzęt m.in. respiratory, kardiomonitory, pompy infuzyjne.

obrazek

www.wrpo.wielkopolskie.pl

Linki do profili społecznościowych WRPO 2014+:
Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski
Dodaj ogłoszenie