Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kolejny, czwarty już biurowiec na Nowym Rynku z pozwoleniem na użytkowanie. Będzie się ubiegał o certyfikat WELL Core&Shell

Monika Kaczyńska
Monika Kaczyńska
Zaokrąglony dziedziniec stanowi integralną część projektu - jest dostępny dla wszystkich i łączy dzielnicę biurową z częścią mieszkaniową Wildy
Zaokrąglony dziedziniec stanowi integralną część projektu - jest dostępny dla wszystkich i łączy dzielnicę biurową z częścią mieszkaniową Wildy Skanska
Kolejny biurowiec na Nowym Rynku otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Budynek biurowy z lokalami handlowy ma 39 tys. m kw. powierzchni. Będzie się ubiegał m.in. o certyfikat WELL Core&Shell, przyznawany obiektom zbudowanym tak, by służyć zdrowiu i dobremu samopoczuciu użytkowników.

Budynek D, wchodzący w skład nowego rynku wyróżnia charakterystyczna zielona elewacja, przechodząca ku górze w odcienie indyjskiego różu. Powstał on u zbiegu i ulic Wierzbięcice i ks. Jakuba Wujka. Obiekt ma już pozwolenie na użytkowanie. Wkrótce zaczną więc wprowadzać się do niego najemcy.

od 16 lat

- Mijają cztery lata odkąd rozpoczęliśmy budowę pierwszego budynku naszego największego kompleksu w Polsce. Dziś mamy kolejną ważną datę w kalendarzu inwestycji Nowy Rynek - budynek D otrzymał pozwolenie na użytkowanie i już niebawem zaczną się wprowadzać do niego najemcy. Nowi użytkownicy znajdą tutaj zarówno nowoczesne miejsce do pracy, jak i przestrzeń do relaksu i spotkań - mówi Roland Jarosz, menadżer projektu w spółce biurowej Skanska - Patrząc na zainteresowanie jakim od samego początku cieszy się projekt, działania przeprowadzane zgodnie z założonym harmonogramem, niedawno komunikowany start kolejnego etapu, nasuwa mi się jedna myśl - to była naprawdę dobra decyzja biznesowa, jaką podejmowaliśmy jako firma te kilka lat temu - dodaje .

Nowy Rynek bliżej mieszkańców

- Zależało nam na powiązaniu kompleksu z dzielnicą mieszkaniową Wilda, tak aby bryła biurowca nie zdominowała sąsiedniej zabudowy. Zaprojektowanie wypiętrzających się struktur i tarasowych podcieni miało na celu rozbicie masywnej bryły i nadanie jej nieco wizualnej lekkości oraz subtelności - mówi Przemo Łukasik z Medusa Group, która zaprojektowała budynek- Wyoblony, ogólnodostępny dziedziniec, znajdujący się w centrum etapu D, stanowi ważny element biurowca. To przestrzeń publiczna, z nieograniczonym dostępem, która w przyszłości zapraszać będzie mieszkańców Wildy w kierunku Nowego Rynku.
Biurowiec został zaprojektowany zgodnie z założeniami projektowania uniwersalnego, jest więc całkowicie dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, osoby starsze czy rodziców z dziećmi.

Czytaj także

Zastosowano tam szereg, ułatwiających życie rozwiązań - aplikację mobilną zastępującą karty dostępu, system wentylacji i regulacji temperatury oparty na belkach chłodzących - cichszy i bardziej efektywny od tradycyjnych. Budynek uzupełnia chodnik z betonu oczyszczającego powietrze.

Budynek ubiega się o trzy certyfikaty: LEED , wspomniany już WELL oraz Obiekt bez Barier .

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski