Komplet zwycięstw koszykarek w I lidze. Teraz czas na play-off

19-letnia Alicja Szloser zdobyła w niedzielnym meczu 20 punktów dla Enei AZS
19-letnia Alicja Szloser zdobyła w niedzielnym meczu 20 punktów dla Enei AZS Fot. Adrian Wykrota
Przed ostatnią kolejką w I lidze był tylko jeden znak zapytania. Enea AZS miała szansę na drugie miejsce pod warunkiem, że wygra z Olimpią, a Korona przegra z AZS AJP II. Do niespodzianki w Gorzowie jednak nie doszło.

Akademiczki w taki scenariusz chyba też za bardzo nie wierzyły, bo rozpoczęły mecz ze znacznie niżej notowaną Olimpią Wodzisław Śląski od 10-punktowej straty do rywalek po pierwszej kwarcie. Potem jednak podopieczne Krzysztofa Dobrowolskiego ostro wzięły się do roboty. Szybko odrobiły straty i wręcz zmiażdżyły przyjezdne w trzeciej kwarcie (Olimpia zdobyła w tej części meczu tylko siedem punktów).

Niemrawo też rozpoczęły spotkanie wyjazdowe najlepsze po rundzie zasadniczej, koszykarki Pomarańczarni MUKS Poznań. Maszyna trenera Macieja Brodzińskiego rozpędziła się jednak w drugiej kwarcie i już praktycznie do końca spotkania zdominowała Basket Głuchołazy. Jedno z najlepszych spotkań w sezonie rozegrała najskuteczniejsza w ekipie gości, Katarzyna Bednarczyk.

Wreszcie trzeci wielkopolski zespół, X-Demon Tęcza Leszno, na zakończenie rundy zasadniczej po zaciętym spotkaniu pokonały na wyjeździe Ślęzę II Wrocław, która będzie przeciwnikiem Pomarańczarni w I rundzie play-off. Poznański zespół nie ma dobrych wspomnień ze stolicy Dolnego Śląska, bo doznał tam jednej z dwóch porażek. – Mieliśmy wtedy swoje problemy kadrowe. Teraz sytuacja nie musi się powtórzyć i nie uważam, że to niewygodny dla nas rywal – tłumaczył Maciej Brodziński.

I liga koszykarek: Ślęza II Wrocław – X-Demon Tęcza Leszno 62:64 (21:25, 11:13, 10:16, 20:10)
Najwięcej dla Tęczy: Dąbrowska 20, Wojdalska 17.
Chrobry Basket Głuchołazy – Pomarańczania MUKS Poznań 64:88 (20:17, 17:32, 8:19, 19:20)
Najwięcej dla Pomarańczarni: Bednarczyk 19, Durak 17, Kowalewska 14, Szarzyńska 14.
Enea AZS Poznań – Olimpia Wodzisław Śląski 83:70 (15:25, 17:12, 23:7, 28:26)
Najwięcej dla Enei AZS: Szloser 20, Stefańczyk 9, Plucińska 8.
Pary I rundy play-off: Pomarańczarnia MUKS – Ślęza II, Enea AZS – Karkonosze Jelenia Góra, Korona Kraków – Basket Aleksandrów Łódzki, ŁKS SMS Łódź – Chrobry Basket.