Koncertowa gra koninianek w hicie ekstraligi. Piłkarki Medyka pokonały 7:1 rywalki z Górnika Łęczna

Piłkarki Medyka POLOmarket Konin w imponującym stylu zmierzają po pierwszy w historii klubu tytuł mistrzyń Polski. W sobotę koninianki w doskonałym stylu rozgromiły u siebie silną drużynę Górnika Łęczna 7:1. W 12 meczach ekstraligi podopieczne trenera Romana Jaszczaka odniosły komplet zwycięstw i zdecydowanie prowadzą w tabeli

Mecz z mierzącą w wicemistrzostwo drużyną z Łęcznej. którą wzmocniło sześć zawodniczek aktualnego mistrza Polski Unii Racibórz, gdy ta wycofała się z rozgrywek, miał być hitem sezonu. Wynik 7:1 dla Medyka nie pozostawia żadnych wątpliwości, który z tych zespołów jest lepszy.

– Nie ukrywam, że trochę obawiałem się tego spotkania, bo nie mogłem skorzystać z dwóch kontuzjowanych podstawowych zawodniczek bloku defensywnego Katarzyny Konat oraz Laetitii Chapeh. Mój zespół, choć już w 21. minucie z powodu kontuzji kolana musiała opuścić murawę Marta Woźniak, zdominował rywalki – stwierdził trener Roman Jaszczak.

Drużyna z Łęcznej szybko została sprowadzona na ziemię, bo już w drugiej minucie Medyk objął prowadzenie. Składną akcję koninianek skutecznie zakończyła Anna Gawrońska. Po 20 minutach, i drugim golu Gawrońskiej rywalki straciły ochotę do walki.
Po przerwie koninianki niepodzielnie panowały na boisku, a z bardzo dobrej strony pokazała się Ewelina Kamczyk, która zastąpiła wspomnianą Martę Woźniak. Mistrzyni Europy do lat 17, która trafiła do Konina z Unii Racibórz, zdobyła trzecią i czwartą bramkę dla koninianek.

W zwycięskim zespole nie było słabych ogniw.. Na podkreślenie zasługuje zwłaszcza fakt, że bez zarzutu spisały się zastępujące kontuzjowane koleżanki Gabriela Grzywińska i Jagoda Szewczuk, które musiały zagrać na innych niż zwykle pozycjach.

Sześć pierwszych bramek dla koninianek padło po bardzo ładnych akcjach. Siódmego gola zdobyła Gawrońska pewnie wykorzystując rzut karny. Jedenastka była ewidentna, bo Ewa Pajor została sfaulowana przez bramkarkę rywalek, gdy już ją minęła i najlepszej piłkarce Europy do lat 17 minionego 2013 roku pozostałoby tylko skierować piłkę do siatki.

Przyjezdne honorowego gola zdobyły w ostatniej minucie.

Kolejne spotkanie w ekstralidze piłkarki Medyka POLOmarket rozegrają, znowu przed własną widownią 4 maja o godzinie 16.30 zmierzą się z AZS PSW Biała Podlaska. Bardzo prawdopodobne, że właśnie tego dnia już oficjalnie będą mogły świętować zdobycie mistrzostwa Polski.

Medyk POLOmarket Konin – Górnik Łęczna 7:1 (2:0)
Bramki:
1:0 Anna Gawrońska (2), 2:0 Gawrońska (20), 3:0 Ewelina Kamczyk (58), 4:0 Kamczyk (59), 5:0 Ewa Pajor (68), 6:0 Gawrońska (71), 7:0 Gawrońska (81. karny), 7:1 Anna Żelazko (90).