Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koncerty w Poznaniu: Dezerter, Yamato, legendy polskiego jazzu i Mikromusic

KAB
Dezerter, sobota, Blue Note
Dezerter, sobota, Blue Note Natalia Popczyk/Polskapresse
Zapowiada się znakomity muzyczny weekend w Poznaniu. Przyjeżdżają donas gwiazdy hip-hopu i... fortepianu. Jednak Poznań Hip-Hop Festival i koncert Rafała Blechacza to nie wszystko - w najbliższych dniach dziać będzie się jeszcze wiele więcej. Zagrają legendy punka - Dezerter oraz jazzu - Marianna Wróblewska i Włodzimierz Nahorny, a także Yamato - niesamowici japońscy bębniarze.

Marianna Wróblewska i Włodzimierz Nahorny
Blue Note (ul. Kościuszki 79),
21 listopada, godzina 20, bilety: 40, 50 zł

Uczta zarówno dla miłośników jazzu, jak i wielbicieli dobrej muzyki. Uznana wokalistka oraz wybitny pianista i kompozytor po raz pierwszy współpracowali w 1972 roku, wydając album "Sound of Marianna Wróblewska". Po latach wracają razem na scenę wraz ze specjalnie przygotowanym repertuarem. Bohaterowie koncertu w listopadzie obchodzą swoje urodziny: 5 listopada - Włodzimierz Nahorny, a 20 - Marianna Wróblewska.

Tuff Enuff
Pod Minogą (ul. Nowowiejskiego 8),
21 listopada, godzina 19, bilety: 20 zł

Zespół powstał w 1992 roku w Chorzowie. W 2011 roku powrócił w oryginalnym składzie płytowego debiutu "Cyborgs Don't Sleep". Twórczość Tuff Enuff skupiona jest wokół trash metalu, groove metalu i hardcore punku. Koncert będzie promował nadchodzącą płytę - "Sugar, Death and 222 Imperial Bitches".

Dezerter
Blue Note (ul. Kościuszki 79)
22 listopada, godzina 20, bilety: 33, 38 zł

Na taśmę magnetyczną i bez użycia komputerów - nowy album Dezerter nagrał w pełni punkowo. W sobotę zaprezentuje go w Poznaniu w klubie Blue Note. Jako support wystąpi zespół Martim Monitz.

"Większy zjada mniejszego" to dziesięć utworów, które powstawały od stycznia tego roku. Płyta została zrealizowana w lipcu przez Macieja Cieślaka w Studiu im. Adama Mickiewicza oddział w Warszawie. Zespół większość materiałów nagrał na "setkę". Muzycy twierdzą, że przełożyło się to na lepszy przepływ energii podczas sesji oraz na brzmienie, które stało się bardziej oldskulowe.

- Ta płyta nie zawiera wesołkowatego "rock'n'rolla", mimo że jest grana na gitarach, a w wokalach pojawia się sporo melodii. Słuchasz na własną odpowiedzialność! - mówi Krzysztof Grabowski, perkusista i autor tekstów.

Yamato
Sala Ziemi (ul. Głogowska 14),
22 listopada, godzina 19, bilety: 135, 165, 195 zł

Grupa Yamato dała już ponad 3500 koncertów na całym świecie. Na jej muzyczne widowiska składa się muzyka bębnów i tradycyjnych, japońskich instrumentów szarpanych.
W trakcie przedstawienia artyści posługują się kilkoma tuzinami bębnów, o średnicy sięgającej 5 m. Zaskakują też akrobacjami. W 1998 roku bębniarze gościli na prestiżowej imprezie Fringe Festival w Edynburgu, gdzie odebrali nagrodę Fringe Award, a "The Scotsman" pisał o nich, że "w sposób niezwykły łączą energię szalonych rockmanów z duchowością Dalekiego Wschodu".

Mikromusic
Concordia Design (ul. Zwierzyniecka 5),
23 listopada, godzina 20, bilety 39, 45 zł

Muzyka zespołu to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem też muzyki ludowej. Okazuje się, że takie pozornie różne gatunki muzyki tutaj współbrzmią nadspodziewanie spójnie. Enigmatyczny głos wokalistki - Natalii Grosiak jest prawdziwą wizytówką zespołu, który z roku na rok zyskuje coraz większe uznanie. W 2012 roku zespół świętował swoje 10-lecie. "Na początku 2013 światło dzienne ujrzał piąty krążek zespołu "Piękny koniec".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski