Koncerty w Poznaniu: Trzy gwiazdy na gali "Kobiety kobietom"

  Koncerty w Poznaniu: Trzy gwiazdy na gali "Kobiety kobietom"

  Marek Zaradniak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Wandę Kwietniewską, Urszulę i Małgorzatę Ostrowską usłyszymy 8 marca w Teatrze Wielkim podczas gali "Kobiety kobietom".
  Wanda Kwietniewska karierę rozpoczynała w Poznaniu, w grupach Vist i Lombard

  Wanda Kwietniewska karierę rozpoczynała w Poznaniu, w grupach Vist i Lombard ©Archiwum

  Trzy legendarne wokalistki z kręgu polskiego rocka Urszulę, Małgorzatę Ostrowską i Wandę Kwietniewską usłyszymy w Poznaniu 8 marca w Teatrze Wielkim podczas IV Gali Charytatywnej „Kobiety kobietom”.

  Wydarzenie to, organizowane przez agencję SoSimple, jest inicjatywą kobiet dla kobiet. Dzięki dotychczasowym edycjom udało się wesprzeć podopieczne Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Poznaniu.

  - Od lat pomagamy kobietom i dzieciom dotkniętym przemocą domową. O problemie przemocy w rodzinie powinno się przypominać. Dlatego inicjatywa tego niezwykłego koncertu Gali Charytatywnej Kobiety Kobietom będzie kontynuowana co roku - zapewniają organizatorzy Gali.

  Gala „Kobiety Kobietom” zawsze potrafi zaskoczyć publiczność. Będzie też tak w tym roku. Wszystkie trzy wokalistki funkcjonują na rodzimym rynku muzycznym od lat, a profesjonalne początki każdej z nich wiążą się z Poznaniem.

  Urszula


  Wszak Urszula, choć pochodzi z Lublina swoich pierwszych nagrań z lubelską Budką Suflera dokonała właśnie w Poznaniu. Było to 35 lat temu, a plonem tamtej sesji był między innymi przebój „Fatamorgana 82”. Rok później pojawił się pierwszy album artystki „Urszula”, z którego pochodzi inny wielki przebój tej artystki „Dmuchawce, latawce, wiatr”.
  Następne lata przyniosły kolejne albumy, jak pochodząca z roku 1984 płyta „Malinowy król”, wydany w roku 1996 krążek „Biała droga” czy pochodzący z roku 1998 album „Supernova”.

  Urszulę oglądaliśmy też w takich filmach jak „Ala-bama”, „Och Karol” „Na kłopoty Bednarski”, „Głód serca” czy „Zaklęta”.
  Małgorzata Ostrowska i Wanda Kwietniewska debiutowały w poznańskiej grupie Vist, ale tak naprawdę zaczęto o nich mówić gdy stały się wokalistkami zespołu Lombard. Pierwszy album grupy „Śmierć dyskotece” stał się bestsellerem.

  Wanda


  Wanda Kwietniewska wkrótce rozstała się z Lombardem, zakładając własną grupę Banda i Wanda. Jej pierwszy krążek przyniósł m.in. piosenki „Hi Fi” i „Nie będę Julią”, dzięki którym jest rozpoznawalna do dziś. Pod koniec lat 80. Wanda Kwietniewska postawiła na karierę solową i w 1990 roku ukazał się jej krążek „Własna California”.

  Jednak już w roku 1993 Banda i Wanda wznowiła dzialałność. Jak się okazało tylko na dwa lata. Zespół ponownie reaktywował się w roku 2000.

  Dodajmy, że Wanda Kwiet-niewska ma w swej biografii również bycie dyrektorem artystycznym Targów Mediów i Producentów Tele Audio Video Play Box w Katowicach. Prowadziła też emitowany przez TV Puls telewizyjny program „Singa Dinga”, az Norbim w roku 2011 nagrała piosenkę „Walczymy dla was”, wspierającą reprezentację Polski w siatkówce mężczyzn. Aktualnie Wanda Kwietniewska jest wiceprzewodniczacą Zarządu Stowarzyszenia Artystów Wykonawców Polskich(SAWP).

  Małgorzata


  Małgorzata Ostrowska śpiewała w grupie Lombard do roku 1999. Od tego momentu postawiła na działalność solową. W dorobku ma m.in. nagrania z Michałem Urbaniakiem i Lechem Janerką, zespołami Acid Drinkres, Dżem i KSU.
  Oglądaliśmy ją jako Marię Magdalenę w rock-operze „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Muzycznym w Gdyni i jako królową Abę w „Przygodach Pana Kleksa”.

  Solowa dyskografia Ostrowskiej to jak do tej pory pięć albumów: „Alchemia” z roku 1999, wydana rok później płyta „Przed świtem”, „Instynkt” z roku 2001, wydany w roku 2007 album „Słowa” i płyta „Gramy!”, która ukazała się w roku 2012. Do tego trzeba dodać składankę w serii „Moja kolekcja” Warner Music Poland.

  W roku 1999 na festiwalu w Sopocie Małgorzatę Ostrowską uhonorowano „Bursztynowym słowikiem” za całokształt działalności, a w roku 2007 podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu odcisnęla swoją dłoń w Alei Gwiazd.

  Gala Kobiety Kobietom
  Teatr Wielki (ul. Fredry 9)
  8 marca, godzina 19
  Bilety: 89-139 zł  POLECAMY:


  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo