18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kongres Nowej Prawicy i studentów? Korwin Mikke na UAM o Hitlerze [NOWE FAKTY]

Agnieszka Świderska
Nazwisko Korwina-Mikke, lidera Kongresu Nowej Prawicy, przyciągnęło na UAM tłumy studentów
Nazwisko Korwina-Mikke, lidera Kongresu Nowej Prawicy, przyciągnęło na UAM tłumy studentów Fot. Waldemar Wylegalski
- Unia Europejska to są pomysły Adolfa Hitlera. Tyle, że jak to robili antysemici, to było źle, a jak robią to Żydzi, to jest dobrze - takimi przemyśleniami Janusz Korwin Mikke dzielił się w piątek ze studentami UAM. Na sali nie było słychać gwizdów. Przeciwnie: lider Kongresu Nowej Prawicy został przyjęty oklaskami.

Nazwisko Korwina-Mikke, lidera Kongresu Nowej Prawicy, ściągnęło tłum studentów. Jego piątkowy wykład "Dlaczego ustrój niewolniczy jest gospodarczo niewydolny?" na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbył się przy pękającej w szwach auli. Ilu studentów przyszło z sympatii dla KNP, a ilu z ciekawości? W pewnych momentach można było odnieść wrażenie, że niemal cała aula sympatyzuje z poglądami kontrowersyjnego polityka. Tak było, gdy nawoływał do obalenia demokracji i Unii Europejskiej. Nikt nie gwizdał. Za to większość entuzjastycznie klaskała.

- Demokracja to ustrój niewolników, którzy nie zdają sobie sprawy z tego, że są niewolnikami - mówił Korwin-Mikke. - To ustrój totalitarny. Żaden król nie miał takiej władzy jaką ma parlament. Nic nie stoi na przeszkodzie, by kazał obciąć kobiety na łyso. I co wtedy zrobicie? Dlaczego mamy być państwem niewolników? Dlatego należy ją obalić. Musimy zniszczyć demokrację. Trzeba też skończyć z okupacją brukselskiej hołoty. Jestem dobrym Europejczykiem i tak jak dobry Rosjanin nienawidził ZSRR, a dobry Niemiec III Rzeszy, tak ja nienawidzę Unii Europejskiej. Wam nie wolno czytać "Mein Kampf", ani ustaw NSDAP, bo wtedy przekonalibyście się, że Unia Europejska to są pomysły Adolfa Hitlera. Tyle, że jak to robili antysemici, to było źle, a jak robią to Żydzi, to jest dobrze.

Alternatywą dla "niewolniczego ustroju", jak dla lidera Kongresu Nowej Prawicy jest połączenie demokracji ze strukturami unijnymi, jest republika albo monarchia. Naczelne idee to wolny rynek i praworządność.

Jednym z przekleństw XX wieku miało być według lidera KNP równouprawnienie kobiet. W jego wizji republiki czy monarchii miałyby jedynie przywileje

- Przepisów ma być mało, ale mają być przestrzegane - tłumaczył swoją wizję Polski, Janusz Korwin-Mikke. - Teraz są ich tysiące i każdy z nas codziennie łamie przynajmniej 30 z nich. Trudno jednak ich nie łamać, skoro rząd jak pan chce we wszystkim decydować za swojego niewolnika. W starożytnym Rzymie nikt jednak nie wpadł na pomysł, żeby zapinać niewolnika pasami do konia. Z kolei Hitler i Stalin tylko dlatego nie wpadli na pomysł zakazania żarówek, bo nie było jeszcze świetlówek. Jak raz się złamie zasadę "Chcącemu nie dzieje się krzywda", to można z człowiekiem zrobić wszystko. Konserwatyzm to są zasady, których się nie łamie.

Na wykładzie Korwina-Mikke nie mogło zabraknąć tematu podatków. W tym przypadku był to prawdziwy wykład: od 3-procentowego podatku w USA w 1905 roku przez 25-procentowy podatek w Polsce międzywojennej do prawie 83-procentowych obciążeń składkowo-podatkowych w 2012 w Polsce. Nie mogło też zabraknąć porównań.

- Niewolnik mógł zatrzymać dla siebie 10 procent tego, co wypracował, czyli niemal tyle, ile teraz może zatrzymać dla siebie wolny człowiek w niby wolnym kraju - mówi lider Kongresu Nowej Prawicy. - Ten ustrój nie może być wydolny gospodarczo. Dla imigrantów, którzy przyjeżdżali do Ameryki, nie było zasiłków. Musieli pracować, żeby żyć. Dzisiaj menelstwo przyjeżdża dla zasiłków. Śmieją się z nas, bo dajemy im pieniądze. Jak skończą się pieniądze, to poderżną nam gardła.

Jednak nie tylko polityka i gospodarka były tematem wykładu. Jednym z przekleństw XX wieku miały być według lidera KNP związki zawodowe oraz równouprawnienie kobiet. W jego wizji republiki czy monarchii kobiety miałyby jedynie przywileje. Rządziłoby prawo Darwina i nikt nie przejmowałby się losem dzieci obciążonych wadami genetycznymi: dla nich nie byłoby tam miejsca. Reszta dzieci byłaby traktowana wyłącznie jako własność rodziców, w którą państwo nie miałoby prawa ingerować.

- Dziecko jest własnością rodziców, i nawet jeżeli się z nim źle obchodzą, to nie wolno im go odebrać - mówił Janusz Korwin-Mikke. - Należy do rodziców, nie do państwa. To również rodzice powinni decydować o tym, czego uczy się ich dziecko, a nie minister. Znacznie łatwiej przy tym utrzymać szkołę niż szkołę i ministra.

Wątkiem, który powtarzał się najczęściej była jednak telewizja. Telewizja, która na użytek władz ogłupia - ludzie przestają myśleć. Tak jak przystało na niewolników. Terapią, którą proponował lider KNP studentom było "odwojowanie normalności".

- Nasza cywilizacja już nie istnieje - mówi Janusz Korwin-Mikke. - Banda łajdaków w Europie świadomie buduje ustrój niewolniczy. Ludzie traktowani są jak bydlęta i tak się zachowują. I albo obalimy ten system, albo za kilkanaście lat będą rządzili nami muzułmanie i Murzyni. Nie powstrzymamy ich, bo nie jesteśmy już wojownikami. Hoduje się nas na ofiary. Od najmłodszych lat uczy, że agresja jest zła. Mężczyzna musi być agresywny, żeby obronić swoją rodzinę.

Pytania z sali należały do tych grzecznych. Pierwsze zadał zresztą prezes poznańskiego oddziału Kongresu Nowej Prawicy. Wśród tych nielicznych, które mogły sprawić kłopot liderowi KNP, było pytanie o to, czy ludzie sami nie potrafią sobie wybrać najlepszego dla siebie ustroju, a skoro wybrali demokrację, to czy nie powinno się tego uszanować?
- Nie - stwierdził Janusz Korwin-Mikke. - My, prawica, uważamy, że każdy człowiek jest kompetentny, ale nie do głosowania. Lewica uważa na odwrót. Nie jest tak, że ludzie podejmują najlepsze decyzje o sobie.

Możesz wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.gloswielkopolski.pl/piano

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski