Kongres Świadków Jehowy w Poznaniu: Na MTP przyjęli chrzest [ZDJĘCIA]

ZSNZaktualizowano 
Kongres Świadków Jehowy w Poznaniu: Na MTP przyjęli chrzest Paweł F. Matysiak
Sobota to drugi dzień Kongresu Świadków Jehowy, który odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Tuż przed południem kilkudziesięciu wyznawców przyjęło chrzest. Spotkanie na MTP potrwa do niedzieli.

Od piątku świadkowie Jehowy modlą się i dyskutują. Na MTP trwają sympozja i wykłady. Jednym z najważniejszych wydarzeń trzydniowego kongresu, który odbywa się pod hasłem "Lojalnie Trwajmy Przy Jehowie", był sobotni chrzest.

Dojrzali uczestnicy (świadkowie Jehowy nie praktykują chrztu niemowląt) musieli się cali zanurzyć w specjalnie przygotowanym basenie. Pomagali im w tym inni członkowie zgromadzenia.

Kongres zakończy się w niedzielę.

polecane: Dzwonią do Ciebie te numery? Nie odbieraj!

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 30

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

R
Racjonalnie

Bóg dopuszcza istnienie różnych religii , co nie oznacza, że którąś popiera a jeżeli ona Cię zniewala
zostaw ją i stan się wolny.

i
issssssssssssssssssssssss

czy Jezusa ochrzcili jako niemowlaka ?

O
Obserwator

Czy muzyka z filmu kongresowego o zmartwychwstaniu jest z piekła rodem?
chciałem powrócić dzisiaj jeszcze do Audiomachine i
do FILMU, który był puszczany na wszystkich kongresach w końcówce programu o raju, wideo było okraszone muzyką
AUDIOMACHINE i ich utworem Eternal Flame z albumu Epica, którego skomponował niejaki Paul Dinletir.
Ostatnio rozmawiałem z jednym bratem, któremu wspomniałem o Audiomachine i miałem wrażenie że doznał większego rozczarowania Wts-em niż kiedy dowiedział się o aferze pedofilskiej w Australii. Dziwne ale prawdziwe.
Wikipedia podaje:
Audiomachine jest amerykańskim przedsiębiorstwem produkującym muzykę do reklam i projektujące udźwiękowienie do zwiastunów,filmów, reklam telewizyjnych i kampanii reklamowych gier komputerowych. Jej siedziba znajduje się w Hollywood w Los Angeles, Kalifornia.
Tak więc dostaliśmy zielone światło na słuchanie w skupieniu AUDIOMACHINE i możemy cenić ich wysiłki, że przyczynili się do powstania tak pięknego filmu o raju. Myślę, że Audiomachine nie spodziewało się, że przygotowało ten utwór, by pomóc nam uczyć się o Bogu i Go wychwalać.
Na ich oficjalnej stronie można przeczytać, że firma ta sprzedaje prawa do swoich utworów na konkretne kampanie. I tak można wykupić licencje na jeden utwór, na jedno wideo w konkretnych mediach np. na swojej stronie, na youtubie, w kampaniach reklamowych, spotkaniach biznesowych, filmach jako ścieżka dzwiękowa itd. Dlatego sądzę, a nawet jestem pewny, że ludzie od marketingu w Wts-ie, zakupili taką licencje, jak każda szanująca się korporacja i po sprawie. A owieczki nie słuchają takiej muzyki, a raczej słuchają w kółko pieśni królestwa, także nie widzą w tym na pewno problemu.
Zainteresowało mnie natomiast w jakich filmach Audiomachine podkładała ścieżki dźwiękowe np. Harry Potter, Transformers, czy Mission impossible

G
Gedeon

Świadkowie Jehowy wyznanie wzbudzające wiele kontrowersji. Dlaczego?
Ci ludzie żyją koło nas i właściwie o większości z nich możemy powiedzieć, że to porządni ludzie, na co dzień uśmiechnięci, życzliwi, chętni do pomocy, pełni miłości i wiary
Gdy jednak zajrzymy w struktury tego związku sprawy przedstawiają się zupełnie inaczej. Można nawet zaryzykować pytanie czy to w ogóle jest wyznanie? W okresie 100 lat istnienia w Polsce Świadkowie Jehowy dziesiątki razy zmieniali swoje wierzenia, nazywając to nowym światłem czyli lepszym zrozumieniem. To lepsze zrozumienie objaśniają w wydawanych przez siebie czasopismach, które to wyznawcy kolportują wśród społeczności lokalnej w swoich miejscach zamieszkania. W efekcie, to w co wierzyli ci ludzie 20 lub 30 lat temu zmieniło zupełnie swój sens. Dlatego nie ma co się dziwić, że coraz więcej członków tego wyznania zadaje pytanie w co mają wierzyć.

G
Gedeon

Czy Świadkowie Jehowy na pewno mówią ci wszystko?
Dlaczego, Świadkowie Jehowy są zniechęcani do badania swoich wierzeń?
Zachęcamy ludzi do dokładnego poznania ich nauk, z zadawaniem niewygodnych pytań. Pytania te dotyczą zmiany ich wierzeń które na przestrzeni 100 lat zmieniały się wiele set razy.
Dlaczego ogłaszany w 1925 i 1975 roku koniec świata nigdy nie nastąpił?
Zadajemy pytanie: Czy jesteś w stanie zaufać ludziom, których organizacja w przeszłości i nadal:
. wielokrotnie zmieniała swoje doktryny
. kłamała na temat swojej historii
. angażowała się politycznie, mimo zapewniania o swojej neutralności .
. nawołuje do bezwzględnego posłuszeństwa, czy ono jest racjonalne czy nie.
. ogranicza prawa i swobody obywatelskie i społeczne.
. wyklucza ze swojej społeczności z powodu odmiennego zdania.
Są to pytania otwarte, które powinien sobie zadać każdy kto nosi się z zamiarem wstąpienia do tego związku wyznaniowego.

z
zachariasz

Tak naprawdę to ŚJ nie wiele mają wspólnego z wiarą w Boga i Biblię, to jedynie przedsiębiorstwo wydawnicze, czerpiące zyski z darmowej pracy kolporterów za które wyznawcy muszą zapłacić wrzucając datki do skrzyni, ponoszą też koszty dystrybucji. Posłuszeństwo w tym związku wyznaniowym jest czymś nadrzędnym. Świadkowie Jehowy to hermetyczna grupa wyznaniowa, gdzie członkowie wspólnoty nie mają żadnych praw a komitety sądownicze pukają do ich drzwi z powodu nawet prozaicznego braku posłuszeństwa a posłuszeństwo to podstawowy wymóg bycia w tej grupie.( „Wszyscy musimy być gotowi usłuchać każdego polecenia, jakie otrzymamy, bez względu na to, czy z naszego lub strategicznego punktu widzenia będzie ono rozsądne, czy też nie” Strażnica (wydanie do studium) listopad 2013, str 20 par 17

W
WTS Archive

Zachęcam wszystkich do wpisania w wyszukiwarce hasła "Lojalni aż do śmierci" i obejrzenia filmu który pokazuje czego tak naprawdę Świadkowie Jehowy uczą się na tych kongresach. A uczą się między innymi: że należy rezygnować z rozwijania swoich zdolności, lepiej umrzeć niż przyjąć transfuzję krwi, jeśli córka jest poza społecznością to matka nie odbiera od niej nawet telefonu. A na koniec - że już niedługo władze będą ich atakować, a sami będą chować się po piwnicach. To nie żart, poszukajcie powyższego filmu i przekonajcie się osobiście

a
adam

Podajesz wersety nie wiedzac co piszesz. Moglbym wszystkie podwazyc samym Slowem Bozem ale zajme sie wersetem z Ewangelii Jana 17.3 w ktorym jest napisane:

Jana 17.3

3 A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa2.

Co znaczy poznawanie? Jak to wyglada w swietle Slowa Bozego?

Na to mamy odpowiedz w Ewangelii Jana 1 rozdzial

Jana 1.10 -14

10 Na świecie było [Słowo],
a świat stał się przez Nie,
lecz świat6 Go nie poznał6.
11 Przyszło do swojej własności,
a swoi Go nie przyjęli.
12 Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli,
dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi7,
tym, którzy wierzą w imię Jego -
13 którzy ani z krwi,
ani z żądzy ciała,
ani z woli męża,
ale z Boga się narodzili8.
14 A Słowo stało się ciałem9
i zamieszkało9 wśród nas.
I oglądaliśmy Jego chwałę,
chwałę, jaką Jednorodzony otrzymuje od Ojca,
pełen9 łaski i prawdy.

Slowo stalo sie CIALEM i zamieszkalo wsrod nas. KTO zamieszkal wsrod nas?

Odpowiesz na moje proste, biblijne pytanie?

a
adam

Czy Jezus nauczal aby chrzcic sie w basenach? Skoro podajecie sie za prawdziwych chrzescijan to powinniescie chrzcic sie w Jordanie. Chrzescijanie przyjmuja chrzest w imie Ojca i Syna i Ducha Swietego a swiadkowie jehowy w imie kogo? Nie organizacji? Czy tak uczy Biblia na ktora na kazdym kroku powoluja sie?

J
Jehoszafat

nie kłam , Jezusa uznajemy staramy się go naśladować w każdej dziedzinie , a to czy jesteśmy chrześcijanami , to nie człowiek decyduje ,tylko Bóg.
pierwszych chrześcijan także ówczesny świat uznawał za sektę , ale czy nią byli tylko dlatego że większość ludzkości miała inne zdanie niż Bóg ? ( dzieje apostolskie 28: 22 My zaś uważamy za właściwe, żeby od ciebie usłyszeć, co myślisz, bo doprawdy wiadomo nam o tej sekcie, że wszędzie się mówi przeciwko niej)
a jeśli chodzi o trójcę, takiej nauki nie ma w biblii mimo że większość religii mówiących o sobie że sa chrześcijańskie uznaje ją za podstawową aby być zbawionym. świadkowie Jehowy nie opierają swych wierzeń na naukach ludzkich tylko na wypowiedziach Jezusa i jego sług a o to wypowiedzi samego zbawiciela i apostołów ewangelia Jana 20 : . 17 Jezus powiedział jej: „Przestań się mnie kurczowo trzymać. Jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Ale idź do moich braci(żydów ) i powiedz im: ‚Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego (żydowskiego)oraz do Boga mego i Boga waszego(żydowskiego)’”
jan 17:3 (Jana 17:3) To znaczy życie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego, któregoś posłał, Jezusa Chrystusa.
(1 Koryntian 11:3) Ale chcę, byście wiedzieli, że głową każdego mężczyzny jest Chrystus, a głową kobiety jest mężczyzna, a głową Chrystusa jest Bóg.
(Efezjan 1:17) aby Bóg naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Ojciec chwały, dał wam ducha mądrości i objawienia w dokładnym poznaniu go;
(Kolosan 1:3) Dziękujemy Bogu, Ojcu naszego Pana, Jezusa Chrystusa, zawsze, gdy się za was modlimy,
jest to tylko wycinek wszystkich wypowiedzi odnoszących się do kwesti Boskości Jezusa jeśli chcesz rozwine ten temat

b
blalalal

Zacznijmy za prawdziwy chrześcijanin nie będzie uznawał trujący.To że Jezus powiedział że jest w jedności ze swym ojcem to nie znaczy że są jedną tą samą osobą.Przedziez dogmat o trójcy jest nie logiczny .Naprawdę wystarczy czytać uważnie biblię żeby dowiedzieć jak wyklucza ona trójce.

s
sara

Dlaczego jest nie ważny?chrzest przyjmowany jest na zasadach które ustanowił Chrystus a nie jak w kościele na zasada co kościoła.

i
info

Ciekawe skąd takie informacje... wyssane z palca !

P
Polak

To nie wyznanie a byznes ...!
Ale nie dla szarej masy ... bo oni płacą składki do centrali która jest w usa i napewno nie działa zgodnie z biblia

j
jarek

ja dostałem dwa worki kasy ,limo , i dom nad jeziorem, ale kocham prace po 12 godzin za 2000zł

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3