Koniec pucharowej przygody Polonii Środa Wielkopolska [ZDJĘCIA]

MAC, LUMAR
Polonia Środa Wielkopolska – ROW Rybnik 1:2 (1:0)
Polonia Środa Wielkopolska – ROW Rybnik 1:2 (1:0) Piotr Łuczak
Już na pierwszej przeszkodzie zakończyła się przygoda Polonii Środa Wielkopolska z rozgrywkami Pucharu Polski na szczeblu centralnym. W piątek w spotkaniu rundy wstępnej trzecioligowa Polonia po wyrównanej, ambitnej walce, przegrała przed własną widownią z drugoligowym ROW 1964 Rybnik 1:2 (1:0). Górnik Zabrze nie przyjedzie więc do Środy Wielkopolskiej, a zagra z ROW w Rybniku.

Piłkarze Polonii, występujący w rozgrywkach centralnych jako zdobywcy Pucharu Polski w Wielkopolskim Związku Piłki Nożnej, spotkanie z ROW rozpoczęli bardzo skoncentrowani i zmotywowani. W efekcie w 15. minucie zdobyli prowadzenie po strzale Mateusza Molewskiegio, pozyskanego w przerwie letniej z Jaroty Jarocin. Podopieczni trenera Tomasza Dłużyka dopingowani przez kibiców kontrolowali wydarzenia na murawie. Po stracie gola rybniczanie starali się atakować, ale gospodarze bronili się umiejętnie, wyprowadzając groźne kontry.

Ta taktyka zdawała egzamin do 54. minuty, kiedy do wyrównania doprowadził Przemysław Rychlik. Bramka dla drugoligowców nie zdeprymowała gospodarz. Dziewięć minut później bliski zdobycia bramki był Krzysztof Bartoszak. Niestety piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę. Wydawało się, że do rozstrzygnięcia potrzebna będzie co najmniej dogrywka, górę wzięło jednak większe doświadczenie rybniczan, którzy w ostatnich sekundach przechylili szalę awansu na swoją korzyść. Rozstrzygającą bramkę strzelił doświadczonych Mariusz Muszalik.

Widzowie na stadionie w Środzie oglądali interesujące, stojące na dobrym poziomie widowisko, a polonistom, mimo porażki, należą się brawa.

Dodajmy jeszcze, że we wtorek spotkanie rundy wstępnej Pucharu Polski rozegrają piłkarze drugoligowej Warty Poznań, którzy o 17 zmierzą się z trzecioligowym KSZO w Ostrowcu Świętokrzyski. Na zwycięzcę tego spotkania czeka pierwszoligowa Stal Mielec.

Bramki:
1:0 Mateusz Molewski (15), 1:1 Przemysław Rychlik (54), 1:2 Mariusz Muszalik (90).

Karol Klimczak - Lech Poznań będzie sprowadzać coraz droższych i lepszych piłkarzy: