Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konin: Zbigniew Dolata nie będzie już szefem PiS?

Paulina Jęczmionka
Zbigniew Dolata prawdopodobnie nie będzie już szefem konińskiego PiS
Zbigniew Dolata prawdopodobnie nie będzie już szefem konińskiego PiS Archiwum
Komitet Polityczny PiS rekomendował na szefa konińskich struktur partii posła Witolda Czarneckiego. Obecny pełnomocnik - Zbigniew Dolata - miał dostać zaledwie kilka głosów poparcia. Z informacji "Głosu" wynika, że Dolata nazbierał sporo minusów u samego Jarosława Kaczyńskiego.

Maks Kraczkowski w okręgu pilskim i Adam Rogacki w kaliskim - to już pewni szefowie struktur PiS w Wielkopolsce. W miniony weekend ich kandydatury zatwierdziły okręgowe zarządy. W najbliższą sobotę i niedzielę głosowanie odbędzie się w Poznaniu i Koninie. W tym drugim sytuacja jest napięta.

CZYTAJ TEŻ:

PiS: REKOMENDACJE CENTRALI NA SZEFÓW OKRĘGÓW PARTII

Przypomnijmy, że w grudniu partia zdecydowała o wygaszeniu kadencji zarządów okręgowych. W ich miejsce powołano pełnomocników. W okręgu konińskim nieoczekiwanie władzę stracił poseł Witold Czarnecki. Jego miejsce zajął Zbigniew Dolata, poseł z Gniezna. Jednak już po kilku miesiącach krajowe władze PiS zdecydowały, że to Czarnecki, a nie Dolata powinien objąć władzę w okręgu.

- Dolata został pełnomocnikiem tylko dlatego, że postawił taki warunek, zastanawiając się nad przejściem do Solidarnej Polski - mówi nam członek PiS w Koninie. - Szybko jednak nazbierał sporo minusów. Pierwszą jego decyzją było np. usunięcie z partii Krzysztofa Ostrowskiego z Gniezna, który startując z siódmego miejsca w wyborach parlamentarnych zdobył pierwszy niebiorący mandatu wynik.

Inny działacz PiS wskazuje też, że obecny pełnomocnik rozwiązał komitet we Wrześni i powołał tam na szefa osobę, która będąc w radzie powiatu, głosowała za komercjalizacją szpitala, co jest sprzeczne z założeniami partii. To miało wywołać skandal wewnątrz PiS. Poseł na temat sytuacji w okręgu rozmawiać nie chce do niedzielnego zjazdu. Twierdzi też, że nic nie wie o rekomendacji dla Czarneckiego.

- Z mojej wiedzy wynika, że decyzja co do naszego okręgu jeszcze nie zapadła - mówi Dolata. - O rywalizacji z posłem Czarneckim powiem tylko tyle, że mamy zupełnie różne wizje działania partii w okręgu.

Rekomendacja Komitetu Politycznego dla Czarneckiego już jest. Teraz swoją musi wydać prezes Kaczyński. Z naszych informacji wynika jednak, że to raczej tylko formalność.

Chcesz skontaktować się z autorem informacji? [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski