Konińskie koszykarki rozgromione w Krakowie! W drugiej kwarcie ani razu nie trafiły do kosza!

Iwona Płóciennik i jej koleżanki w drodze z Krakowa miały o czym myśleć...
Iwona Płóciennik i jej koleżanki w drodze z Krakowa miały o czym myśleć... Fot. Archiwum PZKosz
Koszykarki MKS MOS Konin przegrały w środę siódmy mecz w sezonie. Wszyscy w hali wicemistrza Polski, Wisły Kraków, byli na nią przygotowani, ale nie spodziewali się, że ekipa gości będzie przy okazji biła niechlubne rekordy ekstraklasy.

Podopieczne Tomasza Grabianowskiego przegrały bowiem różnicą 78 punktów, a w drugiej kwarcie ani razu nie trafiłudo kosza. Tak wstydliwych statystyk już od dawna nie notował żaden zespół występujący na parkietach żeńskiej elity.
Demontażem koninianek zajęły się wszystkie wiślaczki, ale największy udział w pogromie miały Amerykanka Jantel Lavender, Katarzyna Krężel i mająca węgierskie obywatelstwo Allie Quigley. Pierwsza kwarta nie zapowiadała tragedii, bo przyjezdne zdobyły dziewięć punktów. Potem jednak przez dwadzieścia minut powiększyły swoje konto jedynie o cztery ,,oczka”.
Na całej linii zawiodła tym razem najlepsza snajperka ekipy z Koniny, czyli Katarzyna Motyl. Już tradycyjnie niewiele do gry wniosło natom iast amerykańskie trio MKS MOS. Jeśli cała drużyna nie poprawi skuteczności, to w konfrontacji nawet z mniej wymagającym przeciwnikami nie będzie miała zbyt wiele do powiedzenia.
Beniaminek oprócz mizernego dorobku popełnił aż 34 straty, dokładając jedynie trzy asysty. O tym, iż ofensywa sprawia mu problemy mówiło się od dawna, lecz środowy występ bez wątpienia jak najszybciej musi wymazać z pamięci.
Następny mecz koninianki rozegrają już w sobotę o godz. 16 w hali Rondo z Widzewem Łódź (relacja w Sportklubie). Najbliższy rywal MKS MOS w minionej kolejce odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie. Do potentatów jednak nie należy i pokonanie go to idealna okazja do rehabilitacji za totalną wpadkę pod Wawelem. Gdyby i to podejście zakończyło się niepowodzeniem, to koniński klub czeka chyba gwałtowny wstrząs...

Wisła CP Kraków – MKS MOS Konin 97:19 (23:9, 27:0, 27:4, 20:6)
Wisła:
Lavender 18, Quigley 16 (3x3), Krężel 16 (2x3), Tamane 11, Żurowska 10, Jujka 8, Szott-Hejmej 7, Ouvina 4, Phillips 4, Czarnecka 3,Pawlak 0.
MKS MOS: Kritscher 4, Płóciennik 4,Krzyżaniak 3,Harris 2, Pażdzierska 2, Libertowska 2, Szemraj 2, Kaja 0, Gurzęda 0, Mańkowska 0, Kuras 0, Motyl 0.
Wyniki innych meczów: CCC Polkowice – King Wilki Morskie Szczecin 76:52, Widzew Łódź – Riviera Gdynia 63:62, AZSPWSZGorzów – Artego Bydgoszcz 76:71, Basket ROW Rybnik – Energa Toruń 61:72.