Konkurs fotograficzny „Na szlaku Baltic Pipe” już za nami. Poznaj zwycięzców w województwie wielkopolskim

Materiał promocyjny GAZ-SYSTEM
Poznaliśmy laureatów konkursu fotograficznego „Na szlaku Baltic Pipe”, którego fundatorem jest GAZ-SYSTEM, inwestor Baltic Pipe. Zdobywcami nagrody głównej – kamery Go Pro - w województwie wielkopolskim zostało 2 pasjonatów fotografii i podróży, natomiast 10 osób otrzyma wyróżnienia. Przedstawiamy ich prace konkursowe.

Konkurs „Na szlaku Baltic Pipe” był prowadzony na terenie trzech województw – wielkopolskiego, lubuskiego oraz zachodniopomorskiego. To właśnie tutaj fundator konkursu, firma GAZ-SYSTEM, prowadzi inwestycję Baltic Pipe, rozbudowę gazociągu, który przyczyni się do rozwoju gospodarczego tych terenów.

Prawie przez cały miesiąc od 31 lipca można było wysyłać swoje prace na konkurs, który prowadziliśmy wspólnie z GAZ-SYSTEM. Jury konkursu „Na szklaku Baltic Pipe”, składające się z 5 przedstawicieli GAZ-SYSTEM oraz 3 przedstawicieli redakcji „Głosu Wielkopolskiego”, „Gazety Lubuskiej” oraz „Głosu Pomorza”, miało niełatwe zadanie – spośród wielu prac wybrać te najciekawsze i najbardziej oryginalne. Udało się jednak wyłonić 36 najlepszych zdjęć wybranych przez jury konkursu i nagrodzić autorów najlepszych zdjęć w każdej kategorii w każdym województwie.

Zobacz prace konkursowe zwycięzców (link do galerii)

Te zdjęcia pokazują, że nadal w województwie wielkopolskim są jeszcze nieodkryte zakątki, a wiele znanych miejsc można przedstawić w wyjątkowy, niepowtarzalny sposób.

Prace oceniane były pod kątem atrakcyjności zgłoszenia zgodnie z kategorią konkursu i wartości artystycznej. Wyniki konkursu, które poznaliśmy 7 września, pokazują, że te regiony mają bogatą historię, nietuzinkowe atrakcje i zabytki oraz piękną przyrodę.

Konkurs „Na szlaku Baltic Pipe” rozstrzygnięty. Do kogo trafią nagrody?

Nagroda główna w postaci kamery Go Pro, plecaka, torby materiałowej, konkursowej mapy turystycznej trafią w województwie wielkopolskim do 2 laureatów.

Dodatkowe wyróżnienie otrzymają w każdym województwie autorzy 10 prac wybranych przez jury konkursu. Wyróżnienie w postaci stacji ładującej, plecaka, torby materiałowej, konkursowej mapy turystycznej.

W każdym z województw autorzy pierwszych 100 zgłoszonych prac otrzymują nagrodę książkową autorstwa Adama Wajraka „Wielka księga prawdziwych tropicieli”.

Nagrodę główną oraz wyróżnienie w województwie wielkopolskim w kategorii kulturalno-historycznej otrzymują:

Nagrodę główną: Robert Cierniak za pracę przedstawiającą Zagrodę Krajeńską w Złotowie,

Wyróżnienia:

  • Daria Gałdecka za pracę przedstawiającą Zamek w Gołuchowie,
  • Tomasz Sieradzki za pracę przedstawiającą Zamek w Gołuchowie,
  • Marek Banasiakza pracę przedstawiającą Zamek Królewski w Kole,
  • Beata Szymkowiak za pracę przedstawiającą miasto Obrzycko,
  • Sebastian Frost za pracę przedstawiającą Bazylikę Księży Filipinów na Świętej Górze.

Nagrodę główną oraz wyróżnienie w województwie wielkopolskim w kategorii przyrodniczej otrzymują:

Nagrodę główną: Maciej Kalinowski za pracę przedstawiającą bączka w okolicach jeziora Chodzieskiego,

Wyróżnienia:

  • Jarosław Janowski za pracę przedstawiającą Rogaliński Park Krajobrazowy,
  • Michał Wrombel za pracę przedstawiającą Rogaliński Park Krajobrazowy,
  • Remigiusz Wojtera za pracę przedstawiającą Żubra w okolicach miejscowości Krzyż Wielkopolski,
  • Jerzy Kościjanczuk za pracę przedstawiającą wieś Rogalinek,
  • Robert Płóciennik za pracę przedstawiającą Rogaliński Park Krajobrazowy

36 zdjęć z trzech województw, znajdujących się na trasie inwestycji Baltic Pipe zostanie opublikowane w jednym, podręcznym przewodniku turystycznym. Przewodnik ukaże się 25 września razem z wydaniem „Głosu Wielkopolskiego”. Będzie miał formę składanej mapy turystycznej. Na jednej stronie znajdzie się mapa z zaznaczonymi miejscami, a na drugiej legenda z dokładnymi i ciekawymi opisami miejsc.

Województwo wielkopolskie warte poznania

Wielkopolska to bezpieczny i nowoczesny region kraju. Dobrym przykładem ciągłego rozwoju jest inwestycja Baltic Pipe, która zostanie zlokalizowana na terenie Odolanowa oraz gmin Międzychód i Lwówek.

Zwiększy się także dostępność gazu ziemnego, przyjaznego dla środowiska paliwa, dla przemysłu, w tym przedsiębiorstw produkujących energię i ciepło. Budowa jest prowadzona w sposób neutralny dla otoczenia, a praca gazociągu po jego oddaniu będzie nieustannie monitorowana, by czuwać nad bezpieczeństwem pracy infrastruktury gazowej oraz zapewnić ciągłość przesyłania gazu do odbiorców.

Baltic pipe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski