Konkurs na prace magisterskie i doktorskie

  Konkurs na prace magisterskie i doktorskie

  Bogna Kisiel

  Głos Wielkopolski

  Głos Wielkopolski

  Studenci i doktoranci do piór. Pracę należy napisać i obronić w ciągu trzech lat. Ma dotyczyć przemian, które dokonały się w ciągu ostatnich 25 lat.
  Fundacja Rozwoju Miasta Poznania, Instytut Historii UAM i Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk ogłaszają konkurs na prace magisterskie i doktorskie, poświęcone zmianom, jakie zaszły w Poznaniu po 1989 r.

  – Ćwierćwiecze to jest dobry czas na refleksję nad tym co stało się w mieście i jak to wpłynęło na chwilę obecną – uważa Tomasz Kayser, radny PRO i członek kapituły konkursowej.

  W konkursie mogą wziąć udział studenci i doktoranci, którzy przygotują i obronią pracę między 1 stycznia 2016 r. a 15 grudnia 2019 r. Należy je nadesłać do końca 2019 r.

  – Naszym założeniem jest pobudzenie do podjęcia badań związanych ze zmianami w ostatnim 25-leciu, a także docenienie prac, które już powstały, a łączą się z tą tematyką – wyjaśnia prof. Danuta Konieczka-Śliwińska z UAM. I dodaje, że oceni je kapituła. W jej skład obok stałych członków wejdą zaproszeni eksperci z różnych dziedzin w zależności od tematyki podejmowanej w nadesłanych pracach.

  Na zwycięzców czekają nagrody. W kategorii prac doktoranckich wyniosą one 8 tys., 6 tys., 4 tys. zł. Natomiast autorzy prac magisterskich będą rywalizować o 5 tys., 3,5 tys., 2,5 tys. zł. W obu kategoriach przewidziano cztery równorzędne wyróżnienia w kwocie 1,5 tys. zł (prace doktorskie) i 1 tys. zł (prace magisterskie).
  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pomyłka?

  Gonia (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  do końca 2019 r? czy to nie pomyłka?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo