Konkurs: Wciąż można wygrać rower za doładowanie w...

  Konkurs: Wciąż można wygrać rower za doładowanie w biletomacie!

  Marcin Idczak

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Nadal można wygrać rower Merida lub doładowanie karty PEKA w naszym konkursie. By zdobyć nagrody, trzeba skorzystać z biletomatu
  1/3
  przejdź do galerii

  Nadal można wygrać rower Merida lub doładowanie karty PEKA w naszym konkursie. By zdobyć nagrody, trzeba skorzystać z biletomatu ©Piotr Tomaszewski

  Do wygrania są rowery Merida oraz doładowania karty PEKA o wartości 120 zł brutto.
  To kolejny tydzień, w którym można wygrać jeden z 50 rowerów Merida. Można także otrzymać doładowania karty PEKA o wartości 120 złotych brutto. By wziąć udział w konkursie, wystarczy zakup w automacie biletowym, zakodowanie na karcie PEKA biletu lub doładowania tPortmonetki na kwotę minimum 50 zł.

  Następnie w ramach zadania konkursowego należy wymyślić hasło reklamowe lub zdjęcie, albo filmik reklamowy z biletomatem w roli głównej. Kolejnym krokiem jest wysłanie zgłoszenia wraz z pracą konkursową poprzez aplikację na stronie: www.gloswielkopolski.pl/konkurs.

  Tymczasem w Poznaniu (podobnie jak w innych miastach Polski), rośnie zainteresowanie systemem rowerów miejskich.

  Jeszcze w listopadzie 2014 roku na zakończenie sezonu we wszystkich polskich sieciach liczba wynajmów wynosiła niecałe 3 miliony. Od tego momentu (zaledwie 12 miesięcy aktywnego działania systemów) ta liczba zwiększyła się o 8 milionów. Ten wynik to zasługa stale powiększającego się grona użytkowników, których w systemach Nextbike jest zarejestrowanych ponad 755 tysięcy. Najwięcej rowerzystów korzysta z wypożyczalni w Warszawie (384 tysiące), Wrocławiu (120 tysięcy), Lublinie (53 tysiące), Białymstoku (42 tysiące), Poznaniu (38 tysięcy) i Łodzi (32 tysiące).

  Dynamika wzrostu popularności rowerów publicznych na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy to powód do zadowolenia dla wszystkich entuzjastów ekologicznego, taniego i zdrowego transportu miejskiego. Średni czas wypożyczenia roweru miejskiego w latach 2011 - 2016 to ok. 23 minuty. W sezonie 2016 - ok. 20 minut. Dzienny rekord wynajmów odnotowano 11 czerwca 2015 roku, kiedy we wszystkich miastach sięgano po rowery 29 396 razy. W Poznaniu ten rok będzie kolejnym, w którym system zostanie znacznie rozbudowany. Docelowo - w 2018 roku - PRM ma obejmować około tysiąc rowerów w 100 stacjach.

  W bieżącym sezonie zaplanowano rozbudowę o 24 stacje. Przy wyborze nowych lokalizacji brane są pod uwagę miejsca wcześniej wskazane i zgłaszane przez mieszkańców, rady osiedli oraz stowarzyszenia rowerowe. Istotna jest także dbałość o spójność systemu i zachowanie korzystnej dla użytkownika logiki funkcjonowania roweru miejskiego, umożliwiającej 20 minut jazdy PRM za darmo. Procedura ustalania lokalizacji nowych stacji znajduje się na finiszu. Montaż nowych stacji zaplanowano na czerwiec/lipiec.

  Co zrobić, by wygrać rower

  W naszym konkursie „Rower za bilet” do wygrania są rowery renomowanej firmy Merida. Na jeden numer karty można wysłać jedno zgłoszenie dziennie. Codziennie (w dni robocze) spośród nadesłanych prac są wybierane i nagradzane przez jury konkursowe dwie najlepsze (niezależnie od kategorii tekst, zdjęcie lub film).

  Fundatorem nagród jest Mennica Polska SA - operator automatów biletowych w Poznaniu.  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Strona nie działa

  sz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Dobrze by było naprawić stronę konkursową, od środy nie działa

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  fart

  okoń (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Zrobiłem to mimo ze wczoraj kupiłem rower indiana w media epxert :P Jak zwykle czlowiek chce więcej i więcej i liczy na fart :P

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo