Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Konkurs Zielony Poznań wystartował. Amatorzy pięknej zieleni już mogą się zgłaszać

Grzegorz Okoński
W ubiegłym roku najwięcej zgłoszeń odnotowano w kategorii w działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych.
W ubiegłym roku najwięcej zgłoszeń odnotowano w kategorii w działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Piotr Krzyzanowski
Rozpoczęła się 26. edycja konkursu „Zielony Poznań”. Do 20 czerwca można zgłaszać kandydatury zieleńców, kwietników czy ukwieconych balkonów. Konkurencja będzie na pewno liczna: w ubiegłym roku o nagrody sponsorów i prezydenta Poznania rywalizowało ponad siedem tysięcy autorów zgłoszeń!

W konkursie mogą wziąć udział osoby, które zadbały o efektowną zieleń i chcą się nią pochwalić w jednej z sześciu kategorii: zieleńców, kwietników osiedlowych, zakładowych i szkolnych, ponadto balkonów, tarasów, loggi i okien, ponadto ogrodów przydomowych, pasów zieleni, zielonych dachów i – co w ubiegłym roku przyniosło najwięcej zgłoszeń – w kategorii działek na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Konkurs skutecznie wywołuje u poznaniaków proekologiczne postawy, a miastu przysparza miłych dla oka zadbanych miejsc. W poprzednich dwudziestu pięciu edycjach wzięło udział ponad 80 tysięcy uczestników! Teraz podzielono go na dwa etapy: w pierwszym oceniają zgłoszone obiekty przedstawiciele rad osiedli, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców i Zarządu Rodzinnych Ogrodów Działkowych, co ma odbywać się do 20 lipca.

Najwyżej ocenione propozycje przechodzą do drugiego etapu, w którym Miejska Komisja Konkursowa (w skład której wchodzą przedstawiciele Ogrodu Botanicznego, Katedry Terenów Zieleni i Architektury Krajobrazu oraz Katedry Roślin Ozdobnych Uniwersytetu Przyrodniczego, Okręgowego Zarządu Polskiego Związku Działkowców, Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania i urzędu miasta) do 30 sierpnia wyłoni zwycięzców w sześciu wspomnianych kategoriach.

Poznań: Po mieście jeździ już 310 pojazdów elektrycznych. Nowe od przyszłego roku dostaną zielone tablice rejestracyjne

Tegorocznymi nowościami w formule konkursu będą zmagania o tytuł najbardziej zazielenionej i ukwieconej elewacji i uznanie prezydenta miasta (dla instytucji, organizacji społecznych i spółdzielczych, wspólnot i podmiotów gospodarczych), a także o tytuł najpiękniejszego ogrodu społecznego w Poznaniu. Także dyrektor Ogrodu Botanicznego UAM w Poznaniu przyzna dwa wyróżnienia - za „Ogród miododajny" oraz za „Zieleń przyjazną pszczołom".

Poznań: Akcja Smog. Mandaty dla kierowców za zanieczyszczanie środowiska. Drogówka dostanie specjalistyczny radiowóz "ekologiczny"

O karty zgłoszeń i regulamin trzeba pytać w siedzibach rad osiedli, oddziałach Wydziału Wspierania Jednostek Pomocniczych Miasta, w Biurze Konkursu - Wydziale Działalności Gospodarczej i Rolnictwa (ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 404,pok.104), bądź znaleźć na na stronie internetowej Urzędu Miasta Poznania (www.bip.poznan.pl).

Sprawdź też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski