KontenerART przeszkadza swoim sąsiadom?

  KontenerART przeszkadza swoim sąsiadom?

  Katarzyna Dobroń

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  KontenerART przeszkadza swoim sąsiadom?
  1/7
  przejdź do galerii

  KontenerART przeszkadza swoim sąsiadom? ©Łukasz Gdak

  Mieszkańcy Chwaliszewa i Zagórzewa zapraszają prezydenta Jacka Jaśkowiaka i przewodniczącego rady miasta, Grzegorza Ganowicza do spaceru tzw. "Wartostradą" w weekend wieczorem. W liście do władz miasta domagają się zakazu spożywania alkoholu nad Wartą oraz chcą, aby Kontener Art ściszył muzykę. Ten ostatni nie wierzy, aby list był rzeczywiście napisany przez mieszkańców. Zdaniem założycielki KontenerArtu za wszystkim stoi deweloper, który chce zabudować koryto rzeki.
  - Radni nie zauważają, iż w miesiącach letnich centrum życia towarzyskiego w Poznaniu przenosi się ze Starego Rynku nad Wartę. Niepoślednia w tym rola "kontener Art", który działa jak magnes: głośną muzyką wabi amatorów "oszczędnego" picia w plenerze - piszą w liście do prezydenta i przewodniczącego rady miasta mieszkańcy. Pod listem podpisało się ponad 40 osób.

  - W ubiegłym roku zebraliśmy 3 tysiące podpisów od sąsiadów, którzy popierają naszą działalność w tym miejscu - mówi Ewa Łowżył, założycielka KontenerArt. - To sami mieszkańcy powiedzieli nam, że ten list został napisany przez kancelarię dewelopera, w taki sposób, aby grać na emocjach poznaniaków.

  Chcemy, aby rzeka była dostępna dla wszystkich, a nie tylko dla deweloperów
  "Chwaliszewo znajduje się na szlaku prowadzącym do popularnych "kontenerów", którym to codziennie ciągną setki agresywnych i nietrzeźwych osób. Libacje i głośna muzyka mają miejsce każdego dnia do późnych godzin nocnych - czytamy w apelu. - Mówimy głośno o dewastacji okolicy już od kilku lat natomiast w tej chwili bijemy na alarm. Nie dążymy do całkowitego zakazania działalności KontenerArt lecz przybrała ona niewyobrażalne rozmiary, stała się problemem i wymknęła spod kontroli."

  KontenerArt podkreśla, że sam walczy o zapewnienie bezpieczeństwa nad Wartą.

  1 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pindy i bubki podkultury.

  Mieszkaniec Chwaliszewa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 6 / 3

  Jestem równieź za przeniesieniem tego "pseudokulturalnego erzatzu" gdzies w inne miejsce. Kazdego ranka od brzegu rzeki, aż po "plażę" i dalej zalegają śmieci, potłuczone butelki, przenośne grille...rozwiń całość

  Jestem równieź za przeniesieniem tego "pseudokulturalnego erzatzu" gdzies w inne miejsce. Kazdego ranka od brzegu rzeki, aż po "plażę" i dalej zalegają śmieci, potłuczone butelki, przenośne grille i tym podobne. To że szanowna wyzwolona publiczność, w większości nie potrafi się bawić to juź inna sprawa. Ale sa też w mieście, zwłaszcza na Chwaliszewie normalni ludzie, którzy w nocy chcą spokojnie wypocząć, nie zaś wysłuchiwać wrzasków "rozochoconych panienek artystek i wturujących im jędrnych byczków w ruii". A wszystko oczywiście tłumaczy się jak zwykle nieskrępowaną niczym wolnością (czytaj rozpasaniem) i promowaniem sztuki w mieście...
  Cóż to za promocja..., dwie ciężarówki piasku, 30 leżaków, i parę pomalowanych byle jak kontenerów...szkoda gadać. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KontenerArt to nie sztuka a biznes

  Kat Miejski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  Kultura oznacza aspiracyjnośća, a to jest równanie w dół — schlebianie najniższym bezguściom pod szyldem „art” podlane alkoholem.

  Może dziennikarze sprawdzą, ile Pani Łowżył „wyssała” na swoje...rozwiń całość

  Kultura oznacza aspiracyjnośća, a to jest równanie w dół — schlebianie najniższym bezguściom pod szyldem „art” podlane alkoholem.

  Może dziennikarze sprawdzą, ile Pani Łowżył „wyssała” na swoje prospołeczne działania oraz kto i za co wystawił jej faktury.zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bleeeee

  bleeeee (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  a może tak będzie pan pisał pod swoim nazwiskiem, tak jak wszyscy normalni - np na FB? Tam już nie przejdą takie pomówienia, co?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cóż, chłopaczkom z seminarium to penie pasuje ale mieszkać na Zagórzu to bym nie chciał

  Sykstus (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 1

  jak toto do białego rana napiernicza muzą

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  spostrzeżenie

  nk (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 2

  Coraz bardziej powszechne wypełnianie przestrzeni publicznej hałasem to przejaw prymitywizmu i chamstwa. Nikt kulturalny nie narzuca się otoczeniu z tym, co chce słuchać.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo