Korna Kielce - Lech Poznań 0:1 [OCENY ZAWODNIKÓW]

Karol Maćkowiak
Korna Kielce - Lech Poznań 0:1 [OCENY ZAWODNIKÓW] Grzegorz Dembinski/Polskapresse
Lech wygrał z Koroną 1:0 i w końcu awansował do górnej połówki tabeli. Oto jak oceniliśmy zawodników Kolejorza.

JASMIN BURIĆ – 5
Kilka razy był w opałach, ale ze wszystkich sytuacji wyszedł obronną ręką, czasem z pomocą szczęścia, które przecież musi sprzyjać bramkarzowi, a czasem dzięki swoim umiejętnościom. Nie zszedł poniżej swojego poziomu z ostatnich meczów.

TOMASZ KĘDZIORA - 6
Miał bardzo dobre wyczucie, kiedy włączyć się do akcji ofensywnych, ale z trafnością decyzji w okolicach pola karnego było już gorzej. Kiedy mógł szybko wrzucić piłkę, zwlekał. Kiedy zaś powinien podawać, próbował strzału.

TAMAS KADAR - 5
Chociaż sam upiera się, że jest środkowym obrońcą, to jednak ten mecz pokazał, że powinien grać na lewej stronie bloku defensywnego, gdzie radzi sobie lepiej. Zdarzyło mu się kilka kiksów, których reprezentant kraju powinien uniknąć.

MARCIN KAMIŃSKI – 6
W pierwszej połowie bliski strzelenia gola. Kilka razy jego podania do Buricia mogły zmrozić krew w żyłach kibiców Lecha. Zagrał co prawda lepiej niż Kadar, lecz nie był tak pewny jak w poprzednich spotkaniach. Gorąco było pod bramką Lecha było zwłaszcza po stałych fragmentach gry.

BARRY DOUGLAS – 6
Podobnie jak Kędziora, często gościł pod bramką rywali, zwłaszcza w pierwszej połowie. Próbował swoich firmowych dośrodkowań, ale lepszy efekt dawały wycofania piłki po ziemi. Gra znacznie lepiej niż jeszcze kilka tygodni temu.
ŁUKASZ TRAŁKA – 6
Korona w środku pola sobie za bardzo nie pograła i największe zagrożenie pod bramką Lecha było po dośrodkowaniach. Stało się tak także dzięki Trałce, który od początku meczu pokazywał, kto rządzi na boisku i nie odpuszczał do ostatniej minuty.

ABDUL TETTEH – 6
Grał już słabsze mecze w barwach Lecha. Gdyby dysponował nieco lepszym przyspieszeniem, z pewnością uniknąłby drobnych błędów, które przytrafiły mu się w drugiej połowie. Bardzo dobrze ustawiał się na boisku, czym nadrabiał wszelkie pomyłki.

DARKO JEVTIĆ – 6
Może nie błyszczał tak, jak w pierwszej połowie meczu z Wisłą, ale grał naprawdę dobrze. W jego grze imponuje swoboda w operowaniu piłką oraz umiejętność dostrzeżenia lepiej ustawionego partnera. W drugiej połowie znów opadł z sił.

MACIEJ GAJOS – 6
Aktywny, brał udział w większości akcji niebiesko-białych. Szkoda, że piłka mu tego dnia nie siedziała na nodze, bo miał kilka szans ku temu, żeby strzelić gola. W drugiej połowie, kiedy w środku pola było nieco mniej miejsca, trochę obniżył loty.
SZYMON PAWŁOWSKI – 6
Kolejny dobry mecz skrzydłowego, choć można odnieść wrażenie, że czasem w końcówkach akcji jest nieco anemiczny i brakuje mu zdecydowania. Znów był bliski trafienia do sieci i znów mu się to nie udało…