Kórnik: Mistrzostwa masters w pływaniu

ŁOS
Na obiektach Kórnickiego Centrum Rekreacji i Sportu Oaza rozegrana została 12. edycja mistrzostw Wielkopolski w pływaniu w kategorii masters.

W zawodach wystartowało 162 zawodników z całego kraju. Wielkopolanie zdobyli 94 medale indywidualnie oraz sześć w sztafetach. Ustanowili cztery rekordy kraju.

Nowymi rekordzistami zostali: Grażyna Cabaj-Drela - dwukrotnie za konkurencje 100 metrów stylem zmiennym oraz 50 m stylem klasycznym, Piotr Monczak - 800 m stylem dowolnym oraz Krystyna Skrzypczak 50 - m stylem klasycznym.

Na starcie stanęli też reprezentanci gminy Kórnik. W tym gronie największe wrażenie wywarł występ Anny Rauk, która dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. Pozostałe medale dla gospodarza zawodów zdobywali: Marcin Cyranik (srebro), Mateusz Powąska (dwa brązowe), Adam Łoś (brązowy), Dominik Tomaszewski (złoto).

W klasyfikacji medalowej wśród wielkopolskich klubów zwyciężyła Olimpia Poznań przed Wartą i Startem.