Zobacz
  koniecznie

  Czy Twoje imię i nazwisko jest na liście?

  Rozwiń
  Kórnik: Zabetonowane zwłoki biznesmena. Rodzeństwo skazane...

  Kórnik: Zabetonowane zwłoki biznesmena. Rodzeństwo skazane na 7 lat więzienia

  Łukasz Cieśla

  Głos Wielkopolski

  Aktualizacja:

  Głos Wielkopolski

  Zabetonowane zwłoki biznesmena. Rodzeństwo skazane na 7 lat więzienia
  1/7
  przejdź do galerii

  Zabetonowane zwłoki biznesmena. Rodzeństwo skazane na 7 lat więzienia ©Adrian Wykrota

  W lipcu 2014 roku policja odnalazła w Kórniku zabetonowane zwłoki biznesmena. W poniedziałek sąd skazał Arlettę K. i jej brata Romana na 7 lat więzienia. Oboje pomagali w pozbawieniu wolności biznesmena Mariusza O., a potem w zacieraniu śladów. Ponadto wiedząc o jego zabójstwie nie powiadomili organów ścigania. Główny sprawca Tomasz K., mąż Arletty, nie był sądzony. Gdy przyszła po niego policja, popełnił samobójstwo.
  Arletta K. i jej brat Roman K. byli oskarżeni o pomocnictwo w pozbawieniu wolności biznesmena i pomoc w jego zabójstwie. Dzisiaj poznański Sąd Okręgowy złagodził kwalifikację prawną czynu. Uznał, że nie ma dowodów, by skazać ich za pomoc w zabójstwie. W efekcie Arletta K. została skazana "tylko" na 7 lat więzienia, mimo że prokurator domagał się dla niej 12 lat więzienia. Dla Romana K. prokuratura chciała 6 lat więzienia.


  - Sąd zmienił kwalifikację prawną czynu. Wystąpimy więc do niego o pisemne uzasadnienie wyroku. Będziemy je analizować pod kątem ewentualnej apelacji - stwierdził po rozprawie prokurator Piotr Herman.

  Nad apelacją zastanawia się także adw. Tomasz Terpiński, pełnomocnik rodziny zabetonowanego biznesmena. - Nie jestem w pełni zadowolony z wyroku. Muszę przeanalizować uzasadnienie pod kątem pomocnictwa oskarżonych w zabójstwie. Z drugiej strony, choć sprawa ma duży ciężar, zgromadzone dowody były skromne. Scenariusz tego procesu napisał główny sprawca Tomasz K. Popełniając samobójstwo zabrał ze sobą wiele tajemnic i odpowiedzi na najważniejsze kwestie - uważa adw. Tomasz Terpiński.

  Apelację złożą również prawdopodobnie obrońcy oskarżonych. Arletta K. twierdziła, że jest niewinna. Z kolei obrońca Romana K. chciał, by sąd, nawet jeśli zdecyduje się na skazanie, to nadzwyczajnie złagodził karę dla jego klienta.

  - Wyrok przyjmujemy z pokorą. Nie utrzymał się zarzut pomocnictwa do zabójstwa, choć z drugiej strony sąd mówił dzisiaj o udziale mojego klienta w zacementowaniu biznesmena. Zapewne ta kwestia stanie się przedmiotem naszej apelacji - zapowiada adw. Witold Nowak, obrońca Romana K. Prawnik zwrócił też uwagę, że jego klient, zdaniem biegłych, ma sprawność intelektualną na pograniczu upośledzenia umysłowego. A na sytuacje stresowe, ma reagować uległością i realizowaniem poleceń innych. Właśnie ta uległość miałaby spowodować, że feralnego dnia pomagał w pozbawieniu wolności biznesmena Mariusza O.

  Poznański Sąd Okręgowy, skazując dzisiaj oskarżonych, przypomniał szczegóły makabrycznej zbrodni sprzed dwóch lat. Ustne motywy wyroku przedstawiła sędzia Joanna Rucińska.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (6)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  cytat: "Jest jak było"

  Eustachy urzędnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Kłania się brak lustracji w tej dziedzinie!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Trzecia władza?

  Poznaniak (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  jeśli się aspiruje do bycia trzecią władzą to trzeba do tego dorosnąć.
  Ziobro chyba jednak potrzebny na tych kauzyperdów.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  liberalne wyroki

  obserwator (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  To jest sprawiedliwość ? skandal. Wyjdą za abrodnie o której wiedzieli za 2-3 latka. To są właśnie wyroki liberałów spod znaku obecnego TK i KOD

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ABSURDY SĄDOWYCH WYROKÓW

  AS (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 18

  Sorry przykładowy złodziej dostaje 5,5 roku a Ci zabetonowali gostka i 7 lat ŻENADA SĄDY PO WSZYSTKIE DO WYMIANY GDZIE TU KARA ADEKWATNA DO CZYNU JA PIERDZIELE W JAKIM KRAJU JA ŻYJĘ...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zbrodnia!

  abcd (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 15

  Wyszukaj w sieci:

  "Brak kary śmierci w kodeksie karnym jest pogardą dla ofiar"

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  załamka

  ducatix (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 21

  Kpiny. Za rzut tortem w sędziego dostaniesz 1 rok bezwzględnego więzienia a za zabetonowanie człowieka 7 lat. Oto polski wymiar sprawiedliwości.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo