• Maxime Dominguez - 3
      • Luciano Narsingh - 3, (Dimityr Wełkowski - 4)
      • Dawid Drachal - 4
      • Angelo Henriquez - 2, (Koldo Obieta - 2)
    • Korona Kielce wygrała ten mecz dojrzałością. Goście mieli znacznie więcej sytuacji na bramkę, ale zabrakło zimnej krwi pod bramką rywala.

• Koniec spotkania w Kielcach. Korona wygrywa z Miedzią Legnica 1:0!

• Zakotłowało się w polu karnym Korony Kielce, do piłki dopadł Nemanja Mijusković, ale w znakomitej sytuacji fatalnie spudłował!

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Końcówka spotkania. Wydaje się, że to Korona wygra dzisiejsze spotkanie, jednak goście wciąż mogą przeprowadzić jedną, decydującą akcję.

• Maxime Dominguez ukarany żółtą kartką.

• Ostatnie minuty nie są tak interesujące. Miedź próbuje zdobyć bramkę wyrównującą, ale niedokładność powoduje, że nie może zbliżyć się do bramki.

• Natomiast Bartosz Kwiecień pojawił się w miejsce Kyryło Petrova.

• Dwie roszady w składzie Korony Kielce. Jacek Kiełb zmienił Marcusa Godinho.

• Ostatnia zmiana w Miedzi Legnica. Michael Kostka zastąpił Giannisa Massourasa.

• drachal

• Dimityr Wełkowski popędził lewą stroną boiska, zagrał do środka, a tam Dawid Drachal minimalnie spudłował!

• Dawid Drachal umieścił piłkę w bramce Korony, ale arbiter tego gola nie uznał!

• Natomiast Kacper Kostorz zastąpił Jewgienija Szykawkę.

• Dwie zmiany w Koronie Kielce. Dalibor Takac zmienił Nono

• Jewgienij Szykawka ukarany żółtą kartką.

• Wrzutka z rzutu wolnego także bez zagrożenia, ale do piłki dopadł jeszcze Chuca, uderzył mocno, ale Konrad Forenc świetnie interweniował!

• Wrzutka z rzutu wolnego w pole karne Korony nie zagroziła bramce Konrada Forenca.

• Kolejna zmiana w Miedzi Legnica. Kaldo Obieta zmienił Angelo Henriqueza.

• Marcus Godinho z żółtą kartką.

• Damian Tront ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Zmiana w Miedzi Legnica. Dimityr Wełkowski pojawił się w miejsce Luciano Narsingha.

• Dopiero pierwsza zmiana w Koronie Kielce, Marcin Szpakowski zmienił Ronaldo Deaconu.

• Uderzenie z dystansu Dominicka Zatora, ale dobrze interweniował Mateusz Abramowicz.

• Kolejna wrzutka w pole karne gości, do piłki znowu dopadł Miłosz Trojak, ale tym razem z dużo gorszym efektem.

• Nemanja Mijusković ukarany żółtą kartką.

• Miłosz Trojak dostał piłkę na linii szesnastego metra, gracz Korony uderzył mocno, ale minimalnie niecelnie!

• Dawid Drachal dostał piłkę w polu karnym Korony, zagrał w pole bramkowe, ale wprost pod nogi obrońcy.

• Prostopadłe podanie w okolice pola karnego Miedzi Legnica, ale tam faulował Jewgienij Szykawka.

• Znakomite podanie w pole karne Korony Kielce, ale tam Chuca trafił wprost w rywala!

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Natomiast Jurich Carolina pojawił się w miejsce Huberta Matyni.

• W przerwie dwie zmiany w Miedzi Legnica. Chuca zmienił Kamila Drygasa

• Piłkarze obu zespołów wracają na Suzuki Arena. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Kielcach. Do przerwy Korona prowadzi z Miedzią Legnica 1:0.

• Luciano Narsingh także z żółtą kartką.

• Nono ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie.

• Żółtą kartką za faul przy linii bocznej ukarany Piotr Malarczyk.

• Damian Tront oddał sytuacyjne uderzenie i piłka odbiła się od słupka bramki gospodarzy!

• Jakub Łukowski oddał mocny strzał z dystansu, ale piłka powędrowała obok bramki.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej części meczu arbiter doliczył co najmniej osiem minut.

• Kamil Drygas ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

• Minęło sporo czasu i dopiero teraz wznawiamy grę.

• Kamil Drygas mocno ucierpiał po zderzeniu z partnerem z zespołu.

• Ronaldo Deaconu oddał strzał z dystansu, ale teraz zrobił to bardzo niedokładnie.

• Znakomite zagranie w pole karne Miedzi, ale świetnie interweniował jeden z obrońców gości.

• Ponownie Ronaldo Deaconu oddał strzał z dystansu, ale tym razem bez zagrożenia.

• Dośrodkowanie w pole karne Korony, ale tam piłka wylądowała w rękach Konrada Forenca.

• Jakub Łukowski oddał mocny strzał z dystansu, ale tym razem pewnie bramkarz gości.

• Miedź stara się odpowiedzieć, ale na razie nie potrafią przedostać się w okolice pola karnego gospodarzy.

• Po długiej analizie VAR arbiter zdecydował się nie uznać drugiego gola dla Korony!

• Korona zdobywa bramkę na 2:0, ale wcześniej być może jeden z graczy gospodarzy faulował rywala!

• Ronaldo Deaconu dostał piłkę przed polem karnym Miedzi i podjął błyskawiczną decyzję o strzale zza "szesnastki". Z mocno uderzonym strzałem nie poradził sobie bramkarz gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Ronaldo Deaconu zdobywa bramkę pięknym uderzeniem!!!

• Dużo chaosu na placu gry. Miedź częściej utrzymuje się przy piłce, ale nie są to zbyt składne akcje.

• Angelo Henriquez oddał strzał z dystansu, ale piłka została zablokowana przez jednego z obrońców gospodarzy.

• Spokojny początek meczu w Kielcach. Gra toczy się głównie w środku pola. Żadna z drużyn nie potrafi utrzymać się przy piłce na połowie rywala.

• Rozpoczynamy batalię w Kielcach!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Suzuki Arena w Kielcach. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto skład gospodarzy, czyli Korony Kielce:

• Tak prezentuje się zestawienie Miedzi Legnica na dzisiejsze spotkanie:

• We wrześniowym starciu obu drużyn Miedź Legnica zremisowała z Koroną Kielce 2:2. W tamtym spotkaniu Miedź objęła prowadzenie po bramce Angelo Henriqueza, ale w drugiej połowie Jakub Łukowski doprowadził do wyrównania. W końcówce hiszpański napastnik Miedzi zdobył drugą bramkę i wydawało się, że to Miedź wygra to spotkanie, ale chwilę później Kyryło Petrov dał remis i jeden punkt Koronie.

• Natomiast Korona Kielce znajduje się zaledwie dwie pozycje wyżej, czyli wciąż w strefie spadkowej, ale jest w dużo lepszej sytuacji. Kielczanie mają zaledwie punkt straty do Górnika Zabrze i dwa do Jagiellonii Białystok. Dzisiejsze zwycięstwo może być bardzo ważne dla poprawy nastrojów w drużynie, a naprzeciw staje idealny rywal, czyli drużyna, która w tym sezonie wygrała zaledwie cztery mecze.

• Miedź Legnica jest "czerwoną latarnią ligi" i ma już dziewięć punktów straty do piętnastej pozycji. Po raz ostatni zespół z Legnicy zdobył punkt miesiąc temu w pojedynku z Jagiellonią Białystok. Ostatnie dwa mecze to porażki z Lechią Gdańsk i Piastem Gliwice.

• Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 26. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce na Suzuki Arena zmierzy się z Miedzią Legnica. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.