Dorota Kułaga
Wojciech Słomka
Korona Kielce - Warta Poznań ONLINE. 5. kolejkę PKO Ekstraklasy zakończy starcie Korony z Wartą. Obie drużyny nie miały jeszcze okazji rywalizować ze sobą na najwyższym szczeblu. Rozgrywki lepiej zaczęła ekipa Leszka Ojrzyńskiego, która wygrała dwa poprzednie spotkania. Początek meczu w poniedziałek o godzinie 19. Gdzie oglądać mecz Korona - Warta na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa: Korona Kielce - Warta Poznań ONLINE

Korona chce iść za ciosem i w trzecim meczu z rzędu zdobyć komplet punktów. Trener Leszek Ojrzyński ma jednak problemy przed spotkaniem, bo - przypomnijmy - kilku zawodników przed pojedynkiem z Lechią Gdańsk miały problemy żołądkowe. - Mamy problemy, niektórzy zawodnicy są osłabieni. Ale mamy jeszcze troszeczkę czasu, sytuacja jest dynamiczna - oznajmił trener Leszek Ojrzyński.

W czterech pierwszych kolejkach kielczanie zdobyli siedem punktów. - Szanujemy ten dorobek, szanujemy przeciwnika. Warta jest bardziej ograna na poziomie ekstraklasy. To jest szalenie ciężki przeciwnik. Nie widziałbym naszej drużyny w roli faworyta, szansę oceniam 50 na 50. Cały czas uczymy się ekstraklasy. Ostatnie dwa spotkania rozstrzygnęliśmy na własną korzyść. Super byłoby punktować dalej. Uczulamy zawodników, że będzie bardzo ciężko. Musimy być skoncentrowani i szukać innej drogi do zwycięstwa niże ze Śląskiem i Lechią, bo każdy przeciwnik jest inny – zaznaczył Ojrzyński.

Jednym z zawodników, na którego obrona Warty będzie musiała zwrócić szczególną uwagę, jest Bartosz Śpiączka. 30-letni napastnik latem związał się z Koroną dwuletnią umową, opuszczając spadkowicza ekstraklasy Górnika Łęczna. Śpiączka w czterech meczach zdążył już zdobyć dwa gole (oba w zwycięskim pojedynku ze Śląskiem).

- To zawodnik, który dobrze porusza się w linii obrony. W momencie kiedy przeciwnik go kontroluje, próbuje uciekać mu za plecy. Ma dużo atutów. Dobrze gra głową. Pamiętam go z poprzednich klubów i widać, że na przestrzeni lat notuje progres. Przede wszystkim musimy go kontrolować - powiedział trener Warty Dawid Szulczek.

Spotkanie na stadionie przy Ściegiennego 8 poprowadzi sędzia Sebastian Krasny z Krakowa. Za VAR odpowiadać będzie Szymon Marciniak.

Nie zagrają w meczu Korona Kielce - Warta Poznań:
Korona Kielce: Robert Corral, Piotr Malarczyk, Dawid Błanik.

Warta Poznań: Mateusz Kupczak, Milan Corryn.

Korona Kielce - Warta Poznań TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Korona - Warta w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Mecz w Canal+ skomentują Żelisław Żyżyński, Grzegorz Mielcarski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 19:00 - zapraszamy!

19:00 Korona Kielce - Warta Poznań transmisja
Canal+ Sport

EKSTRAKLASA w GOL24

Przed nowym sezonem PKO Ekstraklasy zmieniono przepis o młodzieżowcu. Każdy klub uczestniczący jest zobowiązany do zapewnienia udziału w tych rozgrywkach dowolnej liczby zawodników młodzieżowych w łącznym wymiarze czasu gry nie krótszym niż 3000 minut w danym sezonie.W jednym meczu klub nie może "zarobić" więcej niż 270 minut dla swoich młodzieżowców. Tj. może wystąpić czterech młodzieżowców po 90 minut, ale liczone będzie maksymalnie 270 minut do stawki.Po czterech kolejkach nowego sezonu znalazło się już sześć klubów, które znajdują się pod kreską. W zależności od brakującyh minut młodzieżowców kara wynosi od 500 tys. do nawet 3 milionów złotych. Kto jest "zagrożony"?