0 1 połowa

Wisła Kraków

1

1 1 połowa

• Koniec meczu! Wisła Kraków, która od 30 minuty grała w "dziesiątkę", wywozi z Kielc punkt po remisie (1:1) z Koroną.

• Jeszcze żółta kartka dla Kamila Wojtkowskiego.

• Jean Carlos Silva pognał w stronę pola karnego gospodarzy i chciał zagrać "na ścianę" z Przemysławem Zdybowiczem. Podanie zwrotne do Brazylijczyka było niedokładne, a wychodził on sam na sam z Markiem Koziołem...

• Do piłki wyskoczyli Ivan Marquez i Adnan Kovacević, a poprzeczka ratuje Wisłę przed utratę gola!

• Uros Duranović blokuje we własnym polu karnym Urosa Duranovicia. Korner dla gospodarzy.

• Do drugiej połowy Paweł Gil dolicza co najmniej 3 minuty.

• Przemysława Zdybowicz zmienia Pawła Brożka. Opaskę kapitana przejmuje teraz Maciej Sadlok.

• Erik Pacinda zagrywa miękko w "szesnastkę" do wbiegającego Urosa Duranovicia. Uprzedził go Lukas Klemenz.

• Milan Radin zagrywa w pole karne... do nikogo. Piłkę łapie bramkarz Wisły.

• David Niepsuj przerwał atak Ivana Jukicia na skrzydle, ale gospodarze mają korner. Bez zagrożenia pod bramką Michała Buchalika.

• Piotr Pierzchała zmienia Ognjen Gnjaticia, który od 2-3 minut sygnalizował uraz.

• Nie ma gola dla Korony! Matej Pucko dostaje świetną piłkę w okolicach narożnika pola karnego i uderzeniem z linii 16. metra obija lewy słupek, a dobitka Urosa Duranovicia trafia w boczną siatkę!

• Jean Carlos Silva zmienia Michała Maka.

• Ivan Jukić uderza z dystansu wysoko nad bramką.

• Ajjj. W drugie tempo Vukan Savicević podaje na lewą stronę do Michała Maka, który przeciągnął dośrodkowanie w pole karne do osamotnionego Pawła Brożka.

• Korner dla Korony. Niezła wrzutka na bliższy słupek, skąd Ivan Marquez główkuje obok bramki. Defensor Korony jest bardzo niepocieszony, że nie oddał celnego strzału.

• Matej Pucko zmienia Marina Cebulę.

• 7 073 widzów w Kielcach.

• A teraz okazja Korony. Strzał Urosa Duranovicia zablokowany i korner.

Bez zagrożenia pod bramką Michała Buchalika.

• Laga Lukasa Klemenza do Kamila Wojtkowskiego była skazana na porażkę. Tym bardziej, że przyszło mu się zmierzyć sam na sam z Adnanem Kovaceviciem.

• Uros Duranović zmienia Michala Papadopoulosa.

• Strzał przemilczymy.

• Ożywił się Ivan Jukć. Najpierw pognał jak Usain Bolt na Michała Buchalika, a po chwili osaczony przez 2-3 rywali dał się sfaulować ok. 25 metrów od bramki gości.

• Żółta kartka dla Michalea Gardawskiego za faul na Macieju Sadloku.

• Deja vu z pierwszej połowy, gdy po stałym fragmencie gry dla Wisły z kontrą ruszył Marcin Cebula. Czystym wślizgiem piłkę spod jego nóg wybił Maciej Sadlok. Gdyby się pomylił to albo byłby drugi gol dla Korony, albo druga czerwona kartka.

• Vukan Savicević mocno ucierpiał w starciu z Mateuszem Spychałą. Konieczna była pomoc sztabu medycznego. Przez moment Wisła w "dziewiątkę".

• A teraz korner dla gospodarzy. Bez zagrożenia pod bramką Michała Buchalika.

• Piłka spada pod nogi Vullneta Bashy,który czymś podobnym do nożyc uderza metr-półtora nad poprzeczką.

• Zakotłowało się pod bramką Korony po centrze Macieja Sadloka. Ostatecznie sytuację na moment wyjaśnia Mateusz Spychała wybiciem na rzut rożny.

• Milan Radin nie podnosił się z muraw. Przypadkowo dostał łokciem od Kamila Wojtkowskiego. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Ognjen Gnjatić upomniany żółtą kartką za "stempel".

• Vukan Saviciević uderza z dystansu. "Kontry nie będzie".

• Do wrzutki z prawego narożnika wyskakuje wysoko Adnan Kovacević, ale jego słaby strzał głową borni bramkarz Wisły.

• A teraz stały fragment gry dla gospodarzy. Piłka po rykoszecie (uderzał Milan Radin) wychodzi poza linię końcową. Michałowi Buchalikowi nie udało się utrzymać piłki w boisku.

• Rzut wolny dla gości z prawej strony. Dośrodkowanie nie sprawiło zagrożenia.

• Rzut wolny dla Wisły. Dobre dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie był Rafał Janicki. Ten nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

• Teraz z prawej strony wrzucał Mateusz Spychała. Michal Papadopoulos urwał się spod krycia obrońcy "Białej Gwiazdy", ale nie na tyle, by głową skierować piłkę w stronę bramki.

• W odpowiedzi uderzał Vullnet Basha. Marek Kozioł pewnie interweniuje.

• Świetne dośrodkowanie Michaela Gardawskiego z lewej strony w pole karne między stoperów Wisły i Erik Pacinda główką z kilku metrów pokonuje Michała Buchalika!

• KORONA WYRÓWNUJE! ERIK PACINDA!!!

• Wiślacy zaczynają ze środka drugie trzy kwadranse.

• Zmiana w Wiśle na drugą połowę. Chuca zostaje w szatni, a na murawie jest Vullnet Basha.

• A może powołanie do kadry?

• Wracamy do Kielc, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Korona - Wisła Kraków. Po pierwszej połowie niespodziewanie prowadzą goście. Niespodziewanie, bo mimo gry w osłabieniu po czerwonej kartce dla Rafała Boguskiego, zdołali strzelić bramkę. A dokładniej uczynił to Paweł Brożek z rzutu karnego.

• +2' Paweł Gil zaprasza zawodników na przerwę. Mimo gry w przewadze, Korona przegrywa z Wisłą Kraków po bramce Pawła Brożka z rzutu karnego.

• +2' Mateusz Spychała w roli prawego skrzydłowego. Najpierw jego centrę zablokował Maciej Sadlok, a po chwili piłka uciekła mu poza linię boczną.

• Paweł Gil dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• Pojedynek biegowy Ivana Jukicia z Chuką. Górą Hiszpan i od bramki grę wznawia Michał Buchalik.

• Wisła będzie dążyć do utrzymania wyniku do przerwy. Prowadzić mimo gry w osłabieniu -bezcenne.

• Korona dąży do szybkiego wyrównania. Ivan Jukić uderza jednak bardzo niecelnie.

• PAWEŁ BROŻEK NIE MYLI SIĘ!!!

Nie rozproszył go Kozioł Dance i uderza spokojnie oraz pewnie tuż przy prawym słupku. Marek Kozioł rzucił się w stronę lewego słupka!

• Paweł Gil nie ma wątpliwości! Po faulu Mateusza Spychały na Michale Maku sędzia wskazuje na "wapno"!

• Żółta kartka dla Ivana Jukicia. W starciu ucierpiał Chuca.

• 2 Faule 8

• Erik Pacinda uderza zarówno nad murem, jak i nad bramką Wisły.

• CZERWONA KARTKA DLA RAFAŁA BOGUSKIEGO!!!

Z kontrą po rzucie rożnym Wisły ruszył Marcin Cebula, który przebiegł z piłkę ponad 30 metrów. Tuż przed własnym polem karnym powalił go Rafał Boguski i Wisła przez godzinę będzie grać w "dziesiątkę"!

• Paweł Brożek zagrywa w "uliczkę" do Macieja Sadloka, który podaje w pole karne do Michała Maka. Ten urwał się rywalowi i uderzył mocno pod poprzeczkę, ale Marek Kozioł paruje piłkę na korner!

• 7/3 Strzały/strzały celne 2/1

• Ivan Jukić zagrywa w pole karne do Erika Pacindy, który uderza bez przyjęcia metr obok prawego (dalszego) słupka.

• Kielce! Żółto-czerwoni!

- niesie się po stadionie. Ne melodię "Go West" zespołu Pet Shop Boys.

• Kamil Wojtkowski na lewej stronie wpada w pole karne i pada na murawę! Sędzia nie widział podstaw do wskazania na "wapno".

• Michał Buchali 2, Erik Pacinda 0! Zawodnik Korony dopadł do bezpańskiej piłki na 25. metrze, po czym uderzył płasko w stronę prawego dolnego rogu. Bramkarz Wisły zdołał odbić piłkę na rzut rożny!

• Po chwili Maciej Sadlok uderza z lewej strony prawą nogą. Dwa-trzy metry obok bramki.

• Kamil Wojtkowski na lewym skrzydle zbiega z piłką w pole karne i uderza po dalszym rogu. Marek Kozioł z trudem odbija!

• Mateusz Spychała uderza z dystansu. Piłka po koźle wpada do "koszyczka" Michała Buchalika.

• Wyciągnął się jak struna Michał Buchalik, który z trudem odbija piłkę uderzoną nad murem przez Erika Pcindę! Piłka zmierzała do siatki przy prawym słupku!

• Rzut wolny dla Korony na wprost bramki, niespełna 25 metrów od niej. Może być groźnie.

• Próba dwójkowej akcji Ivana Jukicia z Michaelem Gardawskim na lewej stronie. Centra drugiego z wymienionych w pole karne, skąd Lukas Klemenz bez kalkulacji wybija na uwolnienie.

• Żółta kartka dla Davida Niepsuja za faul.

• Niezłe dośrodkowanie z narożnika na dalszy słupek, gdzie piłka bardziej odbiła się od zaskoczonego takim obrotem spraw Milana Radina niż ten uderzył w stronę bramki. Michał Buchalik łapie piłkę.

• Michael Gardawski w roli lewoskrzydłowego. W ostatniej chwili zablokował go David Niepsuj. Korner dla Korony.

• Dynamiczna akcja Ivana Jukicia, który "złamał" akcję z lewej strony do środka. Podaje przed pole karne do Marcina Cebuli, ale najpierw został on zablokowany, a po chwili w prosty sposób traci piłkę.

• W odpowiedzi Lukas Klemenz zagrywa z pominięciem do drugiej linii do rozpędzonego Michała Maka. Za mocno i Marek Kozioł wznawia grę z "piątki".

• Próba górnego podania na wolne pole od Erika Pacindy. Skutecznie blokowany przez stoperów Wisły nie zdołał dobiec do piłki.

• Solową akcję środkiem chciał przeprowadzić Erik Pacinda. Poradzili sobie z nim Lukas Klemenz i Kamil Wojtkowski.

• W Kielcach

• Nie wyszło lewą, to Korona zaatakowała prawą stroną. Mateusz Spychała dobrze podłączył się do akcji ofensywnej, ale jego prostopadłe podanie na wolne pole od Michala Papadopoulosa "przecina" Rafał Janicki.

• Aut dla Korony na wysokości pola karnego gości. Daleko wyrzucał Michael Gardawski, ale radzą sobie krakowianie.

• Paweł Gil gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Czas na losowanie storn. Kapitanami są Adnan Kovacević i Rafał Boguski.

• Obie drużyny wychodzą przy utworze pt. "Ważne są dni" w wykonaniu Marka Grechuty!

• Rezerwowi Korony Kielce: Kukić – Tzimopoulos, Pierzchała, Zalazar, Arweladze, Szymusik, Pućko, Djuranović, Żyro.

Rezerwowi Wisły Kraków: Lis – Szota, Basha, Silva, Wasilewski, Szot, Zdybowicz, Pawłowski, Bartosz.