Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Koronawirus w Polsce i na świecie. 19 739 zakażonych. Zmarły 962 osoby. Raport na żywo minuta po minucie [20.05.2020]

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Koronawirus w Polsce i na świecie. 19 739 zakażonych. Zmarły 962 osoby. Raport na żywo minuta po minucie [20.05.2020]
Koronawirus w Polsce i na świecie. 19 739 zakażonych. Zmarły 962 osoby. Raport na żywo minuta po minucie [20.05.2020] Przemyslaw Swiderski
Raport minuta po minucie, 20 maja 2020. Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Polsce wzrosła do 19 739 osób. 962 osoby zmarły z powodu COVID-19. Maseczki, które w kwietniu przyleciały do Polski Antonowem, są wadliwe. Prokuratora w Warszawie wszczęła śledztwo ws. maseczek z Chin.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Informacje - 20 maja 2020

 • Osoby
  zainfekowane
  38 190
 • Ofiary
  śmiertelne
  1 576
 • Osoby
  hospitalizowane
  1 640
 • Osoby w
  kwarantannie
  86 168
 • Osoby
  wyzdrowiałe
  27 515

Zaktualizowano: 13 lipca 2020 r., g. 11:45. Dane dla Polski. Źródło: Ministerstwo Zdrowia

21:30

 • Komisja Europejska postanowiła wycofać z 17 krajów UE i Wielkiej Brytanii 1,5 mln maseczek, w sprawie których wątpliwości zgłaszała część państw. Maseczki przekazano krajom w ramach unijnego mechanizmu pomocy – poinformował w środę rzecznik KE Stefan de Keersmaecker.

21:23

Francja: 110 osób zakażonych koronawirusem zmarło w ciągu ostatniej. Liczba ofiar śmiertelnych znowu rośnie. W sumie na COVID-19 zmarły 28 132 osoby.

21:15

Władze Wuhanu w środkowych Chinach, gdzie wykryto pierwsze przypadki koornawirusa, formalnie ogłosiły w środę zakaz jedzenia dzikich zwierząt oraz polowania na nie na całym obszarze administracyjnym tego 11-milionowego miasta.

21:07

Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP bronił ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego m.in. w sprawie zakupu przez resort felernych maseczek z Chin. Lider PiS całą sytuację nazwał hejtem i atakiem na człowieka, który „stał się ikoną skutecznej walki z koronawirusem”. Podkreślił, że na przykładzie rozprzestrzeniania się koronawirusa w innych krajach widać, że praca ministra zdrowia przyniosła pożądane efekty. Kaczyński dodał, że owe działania przyniosły Szumowskiemu wzrost zaufania społecznego, do poziomu 70 procent, co się rzadko zdarza i jest powodem „wściekłego ataku” na ministra.

Czytaj więcej

20:29

Sportowy24.pl: Liga czeska otrzyma zielone światło na wznowienie rozgrywek? Spośród 1500 testów na koronawirusa, którym poddano ostatnio zawodników i sztaby szkoleniowe w klubach z ekstraklasy i jej zaplecza, 2 dały wynik pozytywny. Jak podaje "Blesk", COVID-19 stwierdzono u jednego zawodnika Slavii Praga oraz piłkarza Mlady Boleslav.

20:18

Indie: Liczba zarażonych koronawirusem sięgnęła w środę 106 tys. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 5,6 tys. zakażeń, a liczba chorych w drugim najludniejszym kraju świata przekroczyła 100 tys. osób. W sąsiednich Chinach liczba zakażonych podawana przez władze jest o około 20 tys. niższa.

20:00

W kwietniu Lotnisko Chopina obsłużyło 13 tys. pasażerów, czyli o 99.1 proc. mniej niż w analogicznym okresie ub.r.. - podał w środę port. Od początku roku lotnisko w ruchu międzynarodowym obsłużyło 2,811 mln osób (spadek o 39,3 proc.), a w krajowym ok. 313,5 tys. (spadek o 41,3 proc.).

19:47

Szumowski, obejmując urząd wiceministra nauki, poinformował mnie o biznesowej aktywności swojego brata. Z powodu potencjalnego konfliktu interesów nigdy nie podejmował żadnych działań związanych z przyznawaniem grantów przez NCBiR – napisał na Twitterze prezes Porozumienia Jarosław Gowin.

19:35

Sześć pozytywnych testów na koronawirusa, treningi tylko w małych grupach, piłkarze obawiający się powrotu do zajęć. Na nieco ponad trzy tygodnie przed planowanym restartem Premier League sytuacja nie jest zbyt kolorowa.

Więcej tutaj

19:19

Wielka Brytania: O 363 wzrosła w ciągu doby liczba zgonów z powodu koronawirusa. Oznacza to, że łączna liczba ofiar śmiertelnych epidemii w tym kraju wynosi 35 704 - poinformował w środę po południu brytyjski rząd. Liczba ta obejmuje wszystkie zgony w ciągu 24 godzin między godz. 17 w poniedziałek a godz. 17 we wtorek, w przypadku których testy potwierdziły obecność Covid-19.

19:09

Rząd w Hiszpanii ogłosił, że od wtorku odnotowano 95 zgonów z powodów koronawirusa.10 ekip testuje szczepionkę na koronawirusa.

18:11

Słowacja: W środę rozpoczął się czwarty etap luzowania restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. Rząd zdecydował jednak, że kontrole graniczne będą przedłużone do 26 czerwca. Z niewielkimi wyjątkami cudzoziemcy nie mogą przekroczyć granicy. W dalszym ciągu, z wyjątkiem np. pracowników transgranicznych lub osób posiadających czasowy lub stały meldunek na Słowacji, do kraju nie mogą wjeżdżać obcokrajowcy.

17:49

Ministerstwo Zdrowia informuje o śmierci kolejnych 9 osób zakażonych koronawiusem. Większość z nich miała choroby współistniejące.

17:45

170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronwirusem z województw: śląskiego (93), mazowieckiego (42), łódzkiego (16), dolnośląskiego (9), opolskiego (5), świętokrzyskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), pomorskiego (1) i podlaskiego (1). Liczba zakażonych koronawirusem: 19 739/962 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

17:26

Białoruś: Ostatniej doby odnotowano 918 kolejnych osób z pozytywnym testem na Sars-CoV-2 oraz cztery zgony chorych na Covid-19– wynika ze środowego komunikatu ministerstwa zdrowia. W sumie od początku epidemii liczba zakażonych przekroczyła 32 tys.

17:15

16:46

Kardiolodzy z Wrocławia zakażeni koronawirusem. Zakażenie Covid-19 ujawniono u trzech lekarzy kardiologów ze szpitala przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu. Wstrzymane zostały przyjęcia pacjentów na oddział kardiologii i pododdział intensywnego nadzoru kardiologicznego. Przebadano 120 osób - pracowników oraz pacjentów szpitala. Wszyscy byli zdrowi. Mimo to, oddział będzie zamknięty jeszcze przez tydzień. Wtedy badania zostaną powtórzone.

16:40

Policja bada sprawę zakupu ponad 100 tysięcy maseczek za 5 mln zł, które nie spełniały norm ochrony przed wirusami. We wtorek 19 maja funkcjonariusze pojawili się w siedmiu miejscach w Małopolsce, m.in. w Krakowie, Zakopanem i Brzesku - informuje radio RMF FM. Jak informuje RMF FM, stołeczni policjanci weszli m.in. do siedziby firm. Wszystkie przeszukane miejsca mają mieć związek z aferą maseczkową. Śledztwo zleciła warszawska prokuratura okręgowa, która nakazała skupić się na konkretnych dokumentach. Afera maseczkowa rozpoczęła się w miniony wtorek od publikacji "Gazety Wyborczej", która opisała transakcję sprzedaży maseczek i przyłbic medycznych. W szczycie pandemii koronawirusa miał sprzedać je Ministerstwu Zdrowia, Łukasz G. - instruktor narciarski z Zakopanego. Jest on znajomym ministra Łukasza Szumowskiego i jego brata Marcina – przed laty uczył jeździć na nartach obu panów oraz ich rodziny.

16:34

Liczba osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem na świecie jeszcze dzisiaj najprawdopodobniej przekroczy 5 milionów. Na ten moment jest to 4 mln 927 tys. - wynika ze statystyk John Hopkins University w Baltimore. Najwięcej potwierdzonych zakażeń - ponad 1,5 mln - jest w USA. Łącznie na świecie potwierdzono dotychczas 323 956 zgonów z powodu koronawirusa.

15:24

Nastroje przedsiębiorców się poprawiają. 8 proc. przedsiębiorców planuje dalszą redukcję zatrudnienia, podczas gdy pod koniec marca zwolnienia planowało 28 proc. firm. Z kolei 7 proc. chce zwiększyć liczbę pracowników. - Trzeba powiedzieć, że maj wraz z odmrażaniem gospodarki, odmroził część tych bardzo negatywnych trendów, które widzieliśmy w przedsiębiorstwach- tłumaczy w rozmowie z AIP ekspert. - W końcu coś drgnęło w pozytywną stronę- dodaje.

Czytaj także

15:05

Do kiedy będziemy musieli nosić maseczki w miejscach publicznych? Minister zdrowia Łukasz Szumowski powiedział, że decyzję w tym temacie ogłosi najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia. Tutaj piszemy więcej na temat możliwego złagodzenia nakazu noszenia maseczek.

15:00

Polska jest na 36 miejscu na świecie jeśli chodzi o liczbę wykonywanych testów na koronawirusa w przeliczeniu na milion mieszkańców. Wyprzedzają nas m.in. Rosja, Białoruś, Czechy, Kazachstan.

Czytaj także

14:42

Brytyjska sondażownia YouGov zapytała obywateli 26 krajów na świecie, komu ufają najbardziej, jeśli chodzi o informacje dotyczące koronawirusa. Obywatele wszystkich krajów - z wyjątkiem Polski - powiedzieli, że najbardziej ufają ekspertom medycznym. Tylko Polacy stwierdzili, że bardziej niż ekspertom ufają znajomym i rodzinie. Polacy, wraz z Francuzami, są nacjami, które najmniej ufają swoim rządom, jeśli chodzi o kwestię koronawirusa. 39 procent Polaków pozytywnie oceniło działania rządu w kwestii epidemii.

14:15

Brytyjski kapitan Sir Tom Moore - 100-letni weteran drugiej wojny światowej, który stał się popularnym w Wielkiej Brytanii po zebraniu prawie 33 mln funtów na służbę zdrowia - powiedział BBC Breakfast, że był „oczarowany” przyznaniem mu tytułu szlacheckiego przez królową. Moore, który z wielkim trudem się porusza, okrążał swój dom, by w ten sposób zdobywać sympatyków, którzy wpłacą datki na służbę zdrowia. W wypowiedzi dla BBC zażartował, że ma nadzieję iż podczas ceremonii uhonorowania go tytułem szlacheckim królowa będzie delikatnie obchodziła się z szablą, w przeciwnym razie on może się zamienić w biedną słabą duszę.

13:55

Sytuacja związana z koronawirusem w rosyjskim regionie Dagestan oceniana jest jako katastrofa - informuje BBC. Według tej stacji miejscowe władze informują o rosnącej liczbie zgonów i braku sprzętu medycznego. Oficjalnie w regionie odnotowano 36 zgonów z powodu wirusa i ponad 3600 przypadków zachorowań, ale urzędnicy twierdzą, że ponadto setki osób zmarły na zapalenie płuc, w tym 40 lekarzy. Najwyższy duchowny muzułmański w tym regionie zwrócił się bezpośrednio do Kremla o pomoc - dodaje BBC.

13:47

Ministerstwo Zdrowia informuje, że minionej doby wykonano w Polsce ponad 21,6 tys. testów na koronawirusa.

13:11

12:49

Odkrycie nowych przypadków koronawirusa u dwóch uczniów zakłóciło ponowne otwarcie południowokoreańskich szkół.

12:36

Ze względu na epidemię koronawirusa wesela w 2020 r. są masowo przekładane. Młodzi nie chcą brać ślubu przy ograniczonej liczbie gości, nie mogąc się bawić po nabożeństwie. Dla branży ślubnej to tragedia – tracą nie tylko organizatorzy wesel, ale też branża gastronomiczna, muzycy weselni, kwiaciarze, fryzjerzy i hotelarze. Rząd widzi problem i dlatego stara się uruchomić sektor ślubny jak najszybciej. Możliwe, że już niedługo śluby wrócą, choć niekoniecznie w tradycyjnej formie.

12:25

12:17

"Łukasz Szumowski, a potem jego żona Anna weszli we wspólny interes z Danielem O., aresztowanym pod zarzutem wielomilionowych oszustw, prania pieniędzy i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą" - ustalił portal OKO.press. To kolejne - po sprawie z zakupem felernych maseczek - doniesienia obciążające wizerunek ministra zdrowia i jego rodziny. Całość przeczytasz tutaj.

12:11

Wideokonferencja Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tematami m. in. sytuacja epidemiologiczna oraz skutki ekonomiczne pandemii #COVID19.

12:00

500 mln zł we wnioskach o bezkosztowe pożyczki płynnościowe, pierwsze pieniądze na koncie.

11:45

Chiny mogą w tym roku z trudem sprostać obietnicom klimatycznym.

11:30

Sztuczki sprzedawców i zabiegi marketingowe, które mają nas skłonić do zostawiania w tradycyjnych sklepach dużej gotówki, na ogół znamy i potrafimy się ich wystrzegać. Co innego zakupy w e-sklepach, które stały się dla nas często wykorzystywanym kanałęm zakupów dopiero niedawno, w związku z ograniczeniami narzuconymi przez pandemię koronawirus. Jak więc robić zakupy wygodnie i bezpiecznie, nie wpadają jednocześnie w żadną pułapkę?

10:33

Koronawirus spowodował podwyższenie cen, ale nie tak wielkie, jak mogliśmy przypuszczać. W kwietniu 2020 roku najtańszą siecią sklepów stacjonarnych okazał się Auchan. Biedronka daleko w tyle, Lidl wśród najdroższych. Badanie wykazało najwyższe ceny w sieci E.Leclerc. Popularność zyskały zakupy produktów spożywczych przez internet, a to przełożyły się na wyższe ceny u dostawców internetowych. Różnica między cenami w sklepach tradycyjnych a cenami sklepów online wyniosła ponad 33 zł.

Czytaj także

10:18

Polskie Linie Lotnicze LOT od 1 czerwca wznawiają połączenia krajowe.

10:02

301 nowych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (182), wielkopolskiego (84), dolnośląskiego (10), opolskiego (8), podlaskiego (6), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (2), małopolskiego (2), lubelskiego (2) i zachodniopomorskiego (1). Zmarło pięć osób: (wiek-płeć, miejsce zgonu): 86-K Racibórz (mieszkanka woj. małopolskiego), 89-K, 88-M Zgierz, 77-K Poznań, 91-M Chorzów. Większość osób miała choroby współistniejące.

09:48

Ministerstwo Zdrowia: 8183 osoby wyzdrowiały.

09:09

Cały świat żył historią stuletniego brytyjskiego weterana, który zorganizował zbiórkę pieniędzy na angielską służbę zdrowia. Chciał zebrać tysiąc funtów, a na konto wpłynęły ostatecznie 33 miliony funtów. Dlatego brytyjski premier wystąpił do królowej, by nadała weteranowi tytuł szlachecki.

Czytaj także

09:02

Dwa metry dystansu społecznego mogą nie wystarczać do zachowania całkowitego bezpieczeństwa. Badania wykazały, że nawet przy lekkim kaszlnięciu podczas słabego wiatru (4 km/h), uwalniane kropelki śliny mogą przemieścić się o ponad pięć metrów. Naukowcy przypuszczają, że dzieci i osoby niższego wzrostu są bardziej narażone na infekcję.

Czytaj także

08:26

Dziś w walkę z koronawirusem zaangażowanych będzie 8903 żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego oraz 1800 jednostek sprzętu.

07:36

Rzecznik rządu Piotr Müller w radiowej Jedynce: Nie wykluczam, że w wakacje międzynarodowy ruch lotniczy przynajmniej w jakiejś części wróci do funkcjonowania. W tej chwili takiej gwarancji nie dam. Zachęcam do tego, żeby korzystać z możliwości turystycznych w Polsce.

Czytaj także

07:18

Od 16 maja zniesiono obowiązek odbycia 14-dniowej kwarantanny po powrocie do Polski z pracy w państwach Unii Europejskiej (w tym z Wielkiej Brytanii) oraz Szwajcarii. Wciąż obowiązują kontrole sanitarne na granicach, a ruch lotniczy jest wstrzymany.

Czytaj także

07:05

USA: Potwierdzono już 1,5 mln przypadków zakażenia COVID-19. W ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano 1536 zgonów osób zakażonych koronawirusem, w sumie w Stanach Zjednoczonych zmarło już 91 845 osób.

06:45

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 383 zakażonych osobach i 12 ofiarach śmiertelnych. W sumie w Polsce zachorowało już 19 268 osób, z czego 948 zmarło. Kolejny komunikat dziś około godz. 10.

06:40

ZOBACZ, co działo się w związku z pandemią w Polsce i na świecie we wtorek, 19 maja 2020.

Czytaj także

99,98% policzonych głosów: Andrzej Duda wygrywa wybory

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus w Polsce i na świecie. 19 739 zakażonych. Zmarły 962 osoby. Raport na żywo minuta po minucie [20.05.2020] - Polska Times

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3