Od dłuższego czasu ze szpitala przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu trwa już wywóz pacjentów, którzy przebywali na innych oddziałach poza oddziałem zakaźnym. Są rozwożeni do innych poznańskich szpitali. Wszystko po to, by zwolnić łóżka, ponieważ wielospecjalistyczny szpital miejski im. J. Strusia zamienia się w całości w szpital zakaźny.
Czytaj też:
Szpital miejski przy Szwajcarskiej szpitalem zakaźnym. Co to oznacza?
Co w praktyce oznacza przemianowanie szpitala na zakaźny? W okresie pandemii koronawirusa będą do niego trafiać wszyscy zakażeni pacjenci. Udostępnione im zostaną wszystkie oddziały. Jeśli więc poza zakażenia koronawirusem pacjent będzie miał np. zawał serca czy dozna złamania - także trafi i będzie leczony na Szwajcarskiej w Poznaniu.
Po zwolnieniu wszystkich łóżek i rozmieszczeniu pacjentów w innych szpitalach w placówce przy ul. Szwajcarskiej powinno zostać wygospodarowanych ponad 400 łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Obecnie zwolniło się ich już 110. Miasto chce zakończyć proces przenoszenia pacjentów do poniedziałku.
Dodatkowo do szpitala mają trafić dodatkowe respiratory niezbędne w walce z zapaleniem płuc wywoływanym przez koronawirusa. Obecnie jest ich 60, już wiadomo, że pojawi się jeden dodatkowy. Starania o kolejne trwają. To oznacza, że do szpitala mogą też być przenoszeni anestezjolodzy z innych placówek, niezbędni do obsługi sprzętu.
Sprawdź również: Koronawirus w Poznaniu i Wielkopolsce: Ile osób jest zarażonych? Co zostało zamknięte i odwołane? Najnowsze informacje
Kobiety z koronawirusem będą rodzić w szpitalu przy ul. Polnej
W ostatnich dniach wielokrotnie zmieniały się decyzje na temat tego gdzie będą rodziły kobiety z podejrzeniem i zakażone koronawirusem. Ostateczna decyzja trafiła w piątek popołudniu do NFZ. Na odbieranie porodów jednak zdecydował się ginekologiczno-położniczy szpital przy ul. Polnej w Poznaniu.
Dyrekcja oceniła, że jest w stanie zadbać o bezpieczeństwo pozostałych pacjentów i wyizolować część szpitala oraz osobny personel na potrzeby ciężarnych z podejrzeniem koronawirusa. Wydzielona zostanie także część izby przyjęć, gdzie będzie się odbywać selekcja pacjentów.
Gdyby szpital przy Polnej przestał być wydolny, pacjentki z podejrzeniem koronawirusa będą kierowane do tego przy ul. Szwajcarskiej. W takiej sytuacji trafi tam także część personelu medycznego placówki ginekologiczno-położniczej z Polnej.
Na Polną mogą też trafić noworodki zakażone koronawirusem (na razie w Polsce nie było takiego przypadku). Będą one przebywać na Oddziale Izolacyjnym Noworodka (czyli Klinice Zakażeń Noworodka).
Poza tym porody od kobiet bez podejrzenia zakażenia koronawirusem będą na Polnej odbierane normalnie.
Zobacz też:
W Biedronce jak w szpitalu! Sieć sklepów wprowadziła duże zm...
Mity na temat koronawirusa. Nie powinieneś w to wierzyć!
Koronawirus: Co kupić? Jakie produkty medyczne i spożywcze ...
Koronawirus w Wielkopolsce - zobacz wideo:
Sprawdź też:
- 15 kultowych miejsc w Poznaniu, których już nie ma. Pamiętasz je wszystkie?
- Głośne zabójstwa i niewyjaśnione zbrodnie. Poznań nadal kryje wiele zagadek
- 50 zdjęć Poznania z lat 90. Wielu z tych miejsc nie poznasz!
- Tak wygląda schron pod zamkiem zbudowany dla Hitlera
- Ściśle tajny obiekt w Biedrusku wyburzony. Co kryła budowla?
- Największa tajemnica Poznańskiego Szybkiego Tramwaju
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?