MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Korwin-Mikke: W UE są lemingi, które nie potrafią myśleć

Norbert Kowalski
Korwin-Mikke: W UE są lemingi, które nie potrafią myśleć
Korwin-Mikke: W UE są lemingi, które nie potrafią myśleć Łukasz Gdak
– Demokracja to tyrania większości. A większość to głupki. Mając telewizję w swoich rękach rządzący mogą łatwo przekonywać głupków, by głosowali na nich. Dlatego tak walczą o demokrację. Dopóki nie zlikwidujemy demokracji nic się nie poprawi, bo głupich jest więcej niż mądrych – mówił Janusz Korwin-Mikke na sobotnim spotkaniu z poznaniakami w Wyższej Szkole Handlu i Usług.

Wizyta lidera partii KORWiN zgromadziła tłumy chętnych. Sam Korwin-Mikke podczas spotkania podejmował różne tematy. Jednym z nich była m.in. kwestia Unii Europejskiej. – W UE są lemingi, które kompletnie nie potrafią myśleć, a rządzą nami. Kiedyś mądrzy ludzie rządzili masą durniów, a dziś władcy sami są durniami. Dziś w Europie mamy kryzys formacji umysłowej – przemawiał Janusz Korwin-Mikke.

Zobacz więcej zdjęć: Korwin-Mikke przyciągnął tłumy

Krytykując Unię Europejską zwracał także uwagę na kwestię bezpieczeństwa w Europie. – UE uczy, że trzeba wyplenić agresję u mężczyzn. W takim razie kto do cholery będzie nas bronił przed muzułmanami? Pytałem o to w Parlamencie Europejskim, a oni mówią, że trzeba prowadzić dialog... Jakoś nie widzę tego dialogu... – grzmiał lider partii KORWiN.

I dodawał: – Kiedyś Europa rządziła światem. My, biali ludzie, podbiliśmy Amerykę, Afrykę, Australię i część Azji. To dlatego, że nasza cywilizacja była najlepsza na świecie.

Janusz Korwin-Mikke wypowiedział się również na temat polskiej edukacji. Przekonywał, że jej poziom jest bardzo niski, a ponadto klasy koedukacyjne powinny zostać zlikwidowane. – Tylko prymitywne społeczeństwo ma klasy koedukacyjne. Tam, gdzie jest kultura, chłopcy i dziewczęta uczą się osobno. Społeczeństwo, które uczy kobiet, by były jeszcze bardziej kobiece, a mężczyzn, by byli jeszcze bardziej męscy, musi wygrać ze społeczeństwem uniwersalnym – opowiadał Korwin-Mikke.

Lider partii KORWiN przekonywał obecnych na spotkaniu, że w praktyce żyją w ustroju niewolniczym. – Jaka była różnica między człowiekiem wolnym, a niewolnikiem? Taka, że niewolnikowi nie wolno było nosić broni. Nam się też tego zabrania. Nie wolno nam decydować prawie o niczym. Poza tym czy ktoś sobie wyobraża, by np. w XIX wieku ktoś nakazał danej osobie podczas jazdy przywiązać się do konia, bo spadnie i się zabije? To nierealne, a nam się dzisiaj nakazuje zapinać pasy – mówił Janusz Korwin-Mikke.

Jednocześnie krytykował spór o wiek szkolny dla dzieci argumentując, że rodzice sami powinni decydować czy i w jakim wieku posyłać swoje pociechy do szkoły. – Jak pięknie wyglądałby np. internet, gdyby 30 procent ludzi nie umiało pisać i czytać – przemawiał Korwin-Mikke.

Polityk krytykował także polską służbę zdrowia twierdząc, że jedyną zdrową dziedziną medycyny, która działa w Polsce bezbłędnie, jest weterynaria. – A to dlatego, że tam nie ma żadnej służby zdrowia. Nie ma ministerstwa zdrowia kotów czy kasy chorych psów. I jakoś nikt nigdy nie słyszał, by weterynarz operował po pijanemu czy jakiemuś psu zostawiono nóż w brzuchu. Wszystko dlatego, że to zostało sprywatyzowane – wyjaśniał Korwin-Mikke.

Zobacz więcej zdjęć: Korwin-Mikke przyciągnął tłumy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gloswielkopolski.pl Głos Wielkopolski