Kostrzyn MTB Maraton podbił serca kolarzy

Zawodnicy z grupy Agrochest Team zajęli w klasyfikacji drużynowej drugie miejsce Fot. Archiwum Kostrzyn MTB Maraton
Prawie 400 zawodników wystartowało w czwartej edycji Kostrzyn MTB Maraton. Drużynowo zwyciężyła ekipa Euro Bike Kaczmarek Electrim Team.

Drugie miejsce zajęli gospodarze, czylio Agrochest Team, a trzecie zespół Medbike Gabinety Lekarskie. – Zwycięzcy przyjechali w 35-osobowym składzie i już ten fakt budził respekt wśród uczestników. Poza tym to czołowa grupa ogólnopolskiego cyklu Lang Team, trudno więc mówić o niespodziance – tłumaczył Tomasz Rybarczyk, główny organizator maratonu i prezes grupy Agrochest Team.

Indywidualnie na dystansie mega (50 km) triumfowali Maciej Kasprzak (Real 64-sto Leszno/Koziegłowy) i Magdalena Hałajczak (Kaczmarek Electric/Poznań), na dystansie mini (33 km) – Przemysław Mikołajczyk (Agrochest/Konin) i Małgorzata Zellner (Kaczmarek Electric/Poznań, wspólnie z mężem Piotrem wygrała też MPpar małżeńskich), a na dystansie rodzinnym (13 km) – Sławomir Pluciński (Konińska Grupa MTB/Golina) i Joanna Horemska (Google Pro Active Eyewear Team/Pobiedziska).

– Myślę, że już ugruntowaliśmy swoją pozycję wśród entuzjastów kolarstwa górskiego. Śmiejemy się nawet, że nasz wyścig traktowany jest przez amatorów jak jednodniowy klasyk, a najbardziej popularne w Wielkopolsce cykle, czyli Gogol oraz Solid jak Tour de France i Giro d’Italia – dodał Rybarczyk, który sam wystartował na dystansie mini.

W programie kostrzyńskiej imprezy trudno oczekiwań zmian w przyszłym roku, tym bardziej, że uczestnicy i organizatorzy są zadowoleni z podziału na dystanse i kategorie wiekowe. – Może w przeszłości były problemy z frekwencją na dystansie rodzinnym, ale w tym roku wystartowało na 13 km 80 osób, co świadczy o tym, że coraz chętniej na rower wsiadają ci, którzy przedkładają rekreację nad solidne ściganie – przekonywał prezes Agrochestu.

Pozycję lidera w jego grupie potwierdził 47-letni Przemysław Mikołajczyk. – Doświadczony zawodnik z Konina w tym sezonie skoncentrował się na krótszych wyścigach, ponieważ praca nie pozwala mu na regularne treningi. Bardziej niż Przemka na dystansie mega brakuje nam wartościowej kolarki w zespole – zakończył Rybarczyk.