Koszykarki Enei AZS Politechniki Poznań kończą rok porażką w Warszawie. Akademiczki podjęły walkę, ale Czarne Koszule odjechały w końcówce

W podkoszowej akcji środkowa Enei AZS Politechniki, Maya Dodson. Podobnie jak w pierwszym meczu z Polonią Amerykanka miała spore problemy, by przebić się przez defensywę warszawskiego zespołu Waldemar Wylegalski
Koszykarki Enei AZS Politechniki Poznań rozpoczęły rundę rewanżową w EBLK od wyjazdowej porażki z Polonią Warszawa. Akademiczki stoczyły wyrównany bój z Czarnymi Koszulami, ale w końcówce straciły skuteczność i nie znalazły recepty na rozpędzone warszawianki.

Przełomowa okazała się trójka Amerykanki Andreony Keys na sześć minut przed końcem. Wówczas miejscowy zespół wyszedł na 9-punktowe prowadzenie i nie oddał już go do końca. Wcześniej inicjatywa należała do Polonii, ale jej przewaga oscylowała wokół pięciu "oczek". Postacią nr 1 w poznańskim zespole była Alesia Sutton, ale zwłaszcza w drugiej połowie nie miała ona momentami wsparcia wśród koleżanek.

Warto dodać, że Enea AZS Politechnika przegrała też z Polonią w Poznaniu na inaugurację ligi. Mimo przegranej akademiczki wciąż zajmują miejsce gwarantujące im udział w play-off. W środę, 4 stycznia o godz. 18 w hali PP na Piotrowie poznanianki podejmą Zagłębie Sosnowiec.

EBLK: Polonia Warszawa - Enea AZS Politechnika Poznań 76:64 (14:20, 21:10, 22:22, 19:12)