Koszykarki Enei AZS Politechniki Poznań wygrały pierwszy mecz w EBLK! Akademiczki wyraźnie ograły beniaminka, MKS Pruszków

Maya Dodson (w białej koszulce) zdobyła 19 punktów i była najskuteczniejszą zawodniczką Enei AZS Politechniki w wyjazdowym meczu z MKS Pruszków Waldemar Wylegalski
Koszykarki Enei AZS Politechniki Poznań odniosły pierwsze zwycięstwo w sezonie, pokonując na wyjeździe MKS Pruszków 88:56. W sobotę trzeba pójść za ciosem i pokonać w hali PP Ślęzę Wrocław.

Mecz rozpocznie się o godz. 18 i będzie niezwykle ważny dla akademiczek, bo wrocławianki w tym sezonie nie będą raczej należeć do gigantów EBLK.

W Pruszkowie zawodniczki Wojciech Szawarskiego dominowały na parkiecie od pierwszej do ostatniej minuty. Wygrały wszystkie kwarty. Najwięcej punktowały: Dodson 19, Sutton 16, Popović 16, Skobel 13.

Najwięcej czasu na boisku spędziła Alesia Sutton - 33 minut i 59 sekund. Amerykanka także najwyższą skuteczność za 3 punkty - 55,6 proc. Najwyższą skuteczność z gry odnotowała Daria Marciniak - 44,8 procent.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani