Koszykarska młodzież zagra o medale MP do lat 18

W miniony weekend rozgrywane były turnieje eliminacyjne do finałów MP koszykarek i koszykarzy do lat 18. Z naszego regionu awans zapewniły sobie koszykarki Inei AZS Poznań i MUKS Poznań oraz koszykarze PBG Basket Junior. Odpadli natomiast młodzi zawodnicy Pyry Poznań.

Ubiegłoroczne mistrzynie kraju w kategorii kadetek odniosły komplet zwycięstw na turnieju w Gdyni. Poznanianki z Inei AZS pokonały zawodniczki Kusego Szczecin, GTK VBW Gdynia oraz UKS Basket Aleksandrów Łódzki. Do pierwszej piątki turnieju wybrano Kingę Woźniak oraz Weronikę Telengę. MVP całego turnieju została natomiast Daria Marciniak.

Równie skuteczne były podopieczne Macieja Brodzińskiego na zawodach w Katowicach. MUKS wygrał wszystkie spotkania, choć w ostatnim dniu jego liderka, Dominika Owczarzak, musiała wrócić do Poznania na derby PLKK z Ineą AZS. Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 9-13 maja. Miejsce zostanie wyznaczone w najbliższą środę, ale na pewno gospodarzem turnieju nie będzie żaden z naszych klubów. Ekipy ze stolicy Wielkopolski zagrają w tej samej grupie, a ich rywalem będzie też KKS Olsztyn i Huragan Wołomin.

- Faworytem do zwycięstwa będą akademiczki, ale nie ukrywam, że marzy się nam kolejny poznański finał, bo przecież jeden już był, w kategorii do lat 20. W tym sezonie bilans bezpośrednich spotkań jest remisowy, ale trzeba pamiętać, że mecze ligowe nie były rozegrane w pełnych składach - tłumaczył kierownik MUKS, Rafał Konowski.

Z kolei PBG Basket Junior w ostatnim dniu turnieju przegrał z Wisłą Kraków 73:79, ale wcześniej pokonał AZS Katowice i GTK Gdynia. Dzięki temu poznaniacy awansowali z pierwszego miejsca.