Koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski po raz drugi pokonali Polski Cukier Toruń i są bardzo blisko awansu do finału mistrzostw Polski

LUMAR
Marc Carter z BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski
Koszykarze Stali Ostrów Wielkopolski są już bardzo blisko awansu do finału mistrzostw Polski. W sobotni wieczór podopieczni trenera Emila Rajkovicia pokonali we własnej hali Polski Cukier Toruń 82:81 i w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2:0. Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie Stal wygrała w Ostrowie 82:76. Trzeci mecz rozegrany zostanie we wtorek w Toruniu. Początek o godzinie 17.45.

W sobotni wieczór początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po trafieniu Stephena Holta prowadzili 6:2. Gracze Polskiego Cukru ciągle byli jednak blisko, a po trafieniu D.J. Newbilla potrafili nawet zdobyć przewagę i wygrali pierwszą kwartę 22:14. W kolejnej części meczu akcje Cheikha Mbodja powiększyły przewagę ekipy trenera Dejana Mihevca do 10 punktów.

W zespole gospodarzy dobrze spisywali się Adam Łapeta i Mateusz Kostrzewski. To głównie dzięki nim ostrowianie po pierwszej połowie wygrywali 40:39. W trzeciej kwarcie zespół trenera Emila Rajkovicia kontrolował sytuację, a po rzutach Kostrzewskiego miał już 10 punktów przewagi. Ale w toruńskim zespole znakomicie grał Newbill i po 30 minutach Polski Cukier przegrywał już tylko dwoma punktami. Czwarta kwarta była pasjonująca. W ostatniej akcji ciężar gry wziął na siebie oczywiście Newbill, ale jego rzut zablokował Marc Carter i to BM Slam Stal zwyciężyła 82:81.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Polski Cukier Toruń 82:81 (14:22, 26:17, 22:21, 20:21)