Koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski w półfinale mistrzostw Polski. Ostrowianie trzy razy pokonali Kinga Szczecin

LUMAR
Koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski już po trzech zwycięskich meczach z Kingiem Szczecin  awansowali do półfinału mistrzostw Polski. BM Slam Stal awans  do półfinału przypieczętowała zwycięstwem w Szczecinie 91:73. Teraz rywalem będzie Polski Cukier Toruń.
Koszykarze BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski już po trzech zwycięskich meczach z Kingiem Szczecin awansowali do półfinału mistrzostw Polski. BM Slam Stal awans do półfinału przypieczętowała zwycięstwem w Szczecinie 91:73. Teraz rywalem będzie Polski Cukier Toruń. Andrzej Szkocki

Po 10 minutach spotkania w Szczecinie było 20:19 dla ostrowian. W pewnym momencie drugiej kwarty goście zanotowali serię 12:0 i po pierwszej połowie wygrywali 46:29. Ale po 30 minutach było już tylko 61:59. Czwartą kwartę BM Slam Stal rozpoczęła od serii 10:0. Klasę potwierdził najlepszy rozgrywający ligi Aaron Johnson. W ciągu kilkudziesięciu sekund trzy trafienia trzypunktowe zanotował Stephen Holt. Ostrowianie wypracowali sobie 12 punktów przewagi, co pozwoliło im kontrolować wydarzenia na parkiecie.

Rywalem zespołu trenera Emila Rajkovicia będzie Polski Cukier Toruń, który także po trzech spotkaniach wyeliminował MKS Dąbrowa Górnicza. Początek rywalizacji w Ostrowie Wielkopolskim. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w czwartek 10 maja. Drugie spotkanie odbędzie się w sobotę, 12 maja. Walka ponownie toczyć się będzie do trzech zwycięstw. W najlepszej czwórce ligi Stal walczyć będzie po raz drugi z rzędu. Przed rokiem ostrowianie wywalczyli brązowy medal, teraz mierzą znacznie wyżej.

W drugiej parze półfinałowej na rywala czeka już Anwil Włocławek, który 3:0 pokonał PGETurów Zgorzelec. Będzie to Stelmet Enea BC Zielona Góra lub Rosa Radom. Po trzech meczach zespół Zielonej Góry prowadzi 2:1.