Koszykarze PBG Basket Poznań przegrali bardzo ważny mecz [ZDJĘCIA]

Marek Lubawiński
Mecz PBG Basket Poznań z AZS Politechnika Warszawska
Mecz PBG Basket Poznań z AZS Politechnika Warszawska Paweł Miecznik
Bardzo przykrą niespodziankę sprawili swym kibicom koszykarze PBG Basket Poznań. W czwartej kolejce drugiej fazy rozgrywek Tauron Basket Ligi podopieczni trenera Miliji Bogicevicia przegrali we własnej hali z AZS Politechnika Warszawska 81:83.

To było jedno z najważniejszych spotkań poznaniaków w tym sezonie. Po sobotniej przegranej PBG Basket spadł na przedostatnie miejsce w tabeli. Przypomnijmy. Według nowego regulaminu Polskiej Ligi Koszykówki żaden z zespołów nie zostanie zdegradowany. Ale jeśli któraś z z drużyn w dwóch kolejnych sezonach zajmie jedno z dwóch ostatnich miejsc zostanie wyrzucona z najlepszych drużyn w kraju.

Sobotni mecz rozpoczął się z piętnastominutowym spóźnieniem, bo goście w drodze z Warszawy mieli awarię autokaru. W trakcie meczu sędziowie stolikowi mieli też problem z zegarem i spotkanie na kilka minut zostało przerwane. No wreszcie trzecia, ale niestety awaria to porażka PBG Basket.

Zwycięstwo warszawskiej młodzieży zasłużone. Koszykarze PBG Basket sprawiają zmęczonych sezonem i ... samymi sobą. Grają bardzo nierówno, delikatnie mówiąc. Niestety, ten sezon jest stracony. Trzeba mieć tylko nadzieję, że trener Bogicević potrafi jeszcze wykrzesać jeszcze trochę nadziei.

PBG Basket Poznań - AZS Politechnika Warszawska 81:83 (14:18, 22:25, 25:19, 20:21).
PBG Basket
: Aleksander Lichodzijewski 17 (2x3), Dorde Micic 16 (3x3), Damian Kulig 15, Niksa Nikolic 13 (3x3), Jakub Parzeński 8, Żarko Comagic 6, Tomasz Smorawiński 5, Mateusz Bartosz 1.

AZS Politechnika: Michał Nowakowski 25 (3x3), Mateusz Ponitka 18, Piotr Pamuła 13 (2x3), Łukasz Wilczek 11, Patryk Pełka 6, Marek Popiołek 5 (1x3), Jarosław Mokros 3 (1x3), Sebastian Kowalczyk 2, Maciej Kucharek 0.