Koszykówka: AZS UMCS Lublin przegrał z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 54:63

PUKUS
Koszykarkom pierwszoligowego AZS UMCS Lublin nie udało się zrewanżować Ostrovii za porażkę z pierwszej rundy 49:64. W niedzielę w Lublinie, w hali imienia Zdzisława Niedzieli ponownie lepszy okazał się zespół z Ostrowa Wielkopolskiego, zwyciężając 63:54. W AZS UMCS Lublin zadebiutowała Agnieszka Kret, ostatnio występująca w MKK Siedlce.

Kret zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, czego nie można powiedzieć o jej nowych koleżankach. Skrzydłowa AZS UMCS zdobyła najwięcej punktów dla lubelskiej drużyny, zdobywając 20 punktów. Do tego dołożyła 13 zbiórek.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, które przewagę wypracowały sobie po szybkich kontrach. Natomiast akademiczki z Lublina miały kiepsko nastawione celowniki. W całym meczu miała katastrofalną skuteczność rzutów na poziomie 27%, a na dziewięć prób za trzy punkty, tylko jedna okazała się celna. Pierwszą kwartę Ostrovia wygrała ośmioma punktami.

W drugich 10 minutach lublinianki zmniejszyły dystans do przeciwniczek, ale przegrały trzecią i czwartą kwartę i cały mecz.

Po porażkach MKK Siedlce i SMS PZKosz Łomianki na pierwsze miejsce w tabeli awansowała Ostrovia.

AZS UMCS Lublin - Ostrovia Ostrów Wielkopolski 54:63 (16:24 19:14 6:11 13:14)
AZS UMCS: Karczmarczyk, Trzeciak 12, Dąbkowska 15, Hajduk 0, Kret 20, Kasprzyk 3 (1x3), Cybulak 2, Szczęśniak 2, Góźdż 0
Ostrovia: Cebulska 24 (1x3), Misiek 8, Parysek 10, Krygowska 10 (2x3), Szymańska 6, Rosa 0, Czaska 0, Kaczmarek 5

Materiał oryginalny: Koszykówka: AZS UMCS Lublin przegrał z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 54:63 - Kurier Lubelski