Koszykówka: Big Plus rozbił rywali, pierwsza wygrana drużyny Goggle

ŁOS
Koszykarze zespołu Goggle wygrali pierwszy mecz w sezonie. Szansa na kolejne zwycięstwo w rozgrywakch LAK po 7 stycznia Fot. Robert Witkowski
Fotel lidera Ligi Amatorskiej Koszykówki (LAK) po sześciu kolejkach utrzymali zawodnicy Dolewki.pl, którzy nie doznali jeszcze porażki

Pierwsze zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach zanotowali koszykarze zespołu Goggle, którzy pokonali drużynę Four creative 60:52. Do zwycięstwa zawodników Goggle poprowadził Paweł Zygman, który zdobył w tym spotkaniu 27 punktów i zebrał na tablicach 12 piłek. Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej i trzeciej kwarcie, które to zawodnicy Goggle wygrali 20:9 i 12:7.
Kolejny dobry występ na parkietach LAK zaliczył Jarosław Domański. Zawodnik Chyżych Dziadków zdobył w konfrontacji z drużyną Wechty Basket 17 punktów i zebrał na tablicach 15 piłek. Mimo to, jego zespół uległ wyżej notowanemu rywalowi 46:57.

- W mocno okrojonym składzie przystąpiła drużyna Big Plusa do rywalizacji z zespołem Blackend w zaległym spotkaniu z pierwszej kolejki LAK - relacjonuje Robert Witkowski, koordynator rozgrywek. - Nie przeszkodziło im to jednak, by rozbić rywala aż 90:37.

Zawodnicy Blackendu podjęli walkę tylko w pierwszej kwarcie spotkania, po której to na tablicy wyników było 15:11 dla Big Plusa. W kolejnych częściach gry na boisku rządzili już tylko obrońcy mistrzowskiego tytułu, którzy "dobili" rywala w kwarcie czwartej - wygranej aż 37:0.

Ciekawe i emocjonujące spotkanie rozegrały zespoły Politechniki II i Hoppecke. Na 7 sekund przed zakończeniem gry, zawodnicy Politechniki prowadzili tylko 78:77. Łatwa strata Politechniki zamieniona na punkty przez Grzegorza Krauze, dała pierwsze prowadzenie w tym spotkaniu koszykarzom Hoppecke i tym samym wygraną 79:78. Pewne zwycięstwo zanotowali na swym koncie zawodnicy Lobos Locos, którzy pokonali zespół Blackend 57:42.

Fotel lidera rozgrywek utrzymali koszykarze Dolewki.pl.