Koszykówka: Biofarm Basket i Jamalex Polonia wygrywają mecze nr 3 w fazie play-off w I lidze mężczyzn

Ekipa Przemysława Szurka w sobotę rozgrzała do czerwoności publikę w hali CityZen Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Wielkopolscy koszykarze pokazali w sobotę lwi pazur. W hali CityZen w Poznaniu po pasjonującym spotkaniu Biofarm Basket pokonał najlepszą drużynę fazy zasadniczej, Spójnię Stargard 87:76 (19:20, 21:15, 22:16, 25:25) i pozostał w grze o awans do II rundy play-off. W niedzielę podopieczni Przemysława Szurka będą mieli okazję doprowadzić do remisu w rywalizacji ze Spójnią, ponieważ o godz. 17 w hali CityZen odbędzie się pojedynek nr 4.

Bohaterem sobotniego meczu, który obejrzał komplet publiczności, był zdobywca 29 punktów, Filip Struski. Świetnie spisali się też Piotr Wieloch (20 "oczek") i Mariusz Konopatzki (19). Miejscowych fanów zmartwiła jedynie sytuacja z 15 minuty, kiedy to po wsadzie do kosza parkiet musiał opuścić Mikołaj Kurpisz. Zawodnika gospodarzy odwieziono do szpitala z podejrzeniem złamania ręki.

Z kolei leszczynianie po wpadce na własnym parkiecie w sobotę zrehabilitowali się w Pruszkowie. Miejscowy ZB przegrał z Jamaleksem Polonią 65:73 (17:12, 24:18, 10:30, 14:13). Wprawdzie goście przegrywali do przerwy różnicą 11 punktów, ale po fantastycznej trzeciej kwarcie wygranej 30:10 wyszli na prowadzenie i nie oddali go już do końcowej syreny. Ekipa Łukasz Grudniewskiego wyszła w rywalizacji do trzech zwycięstw na prowadzenie 2:1 i w niedzielę o godz. 17 stanie w Pruszkowie przed szansą awansu do II rundy play-off.