Koszykówka: Biofarm Basket walczył o co najmniej jedno zwycięstwo w Bydgoszczy, ale ostatecznie wraca do domu z dwoma porażkami

Koszykarze Biofarmu w rywalizacji do trzech zwycięstw przegrywają z Eneą Astorią Bydgoszcz 0:2 i nie mogą sobie już pozwolić na ani jedno potknięcie Fot. Beata Brociek
Pierwszoligowy Biofarm Basket Poznań rozpoczął I rundę play-off od porażki z wyżej notowaną Eneą Astorią w Bydgoszczy. Poznaniacy w sobotę prowadzili przez całą pierwszą kwartę. W niedzielę byli jeszcze bliżej wygranej, bo przejęli inicjatywę na początku trzeciej kwarty. Potem jednak stracili skuteczność i w efekcie wracają do domu z dwiema porażkami.

Druga kwarta sobotniego pojedynku rozpoczęła się od 7-punktowej zdobyczy Astorii, a prowadzenie gości zmalało do 1 punktu (28:27). Ostatecznie pierwszą połowę Biofarm wygrał 47:42. W trzeciej kwarcie przez 8 minut trwała walka kosz za kosz i dopiero w ostatnich 2 minutach gospodarze wyszli na 5-punktowe prowadzenie. Enea Astoria nie wypuściła już swojej szansy z rąk i dowiozła wygraną do końcowej syreny.

W niedzielę na początku trzeciej kwarty drużyna Pawła Blechacza wypracowała 6 punktów przewagi i wydawało się, że do Poznania wróci z remisem 1:1. Niestety od tego momentu goście przestali trafiać z dystansu, a rywale wręcz przeciwnie zaczęli razić Biofarm trójkami.

BL: Arged BM Slam Stal Ostrów – King Szczecin 92:70 (20:21, 27:17, 17:18, 28:14)
Stal: Scott 29, Ware 14, Maras 11, Jaramaz 9, Kostrzewski 8, King 8, Żołnierewicz 7, Nowakowski 4, Szymkiewicz 2.
King: Sajus 15, Bartosz 13, Kikowski 13, Paliukenas 9, Schenk 8, Diduszko 5, Jogela 3, Williams 2, Watts 2.
I liga koszykarzy: (I runda play-off) Enea Astoria Bydgoszcz – Biofarm Basket Poznań 89:80 (21:29, 21:18, 27:17, 20:16) i 87:75 (25;17, 20:25, 19:20, 23:13). Najwięcej punktów dla Biofarmu: Flieger 20 i 14, Kurpisz 18 i 11, Jankowski 13 i 11.
Pozostałe wyniki play-off : Śląsk Wrocław – Górnik Wałbrzych 94:72 i 94:85, Sokół Łańcut – GKS Tychy 90:81 i 83:79, Czarni Słupsk – WKK Wrocław 90:92