Koszykówka: BM Slam Stal Ostrów była blisko wygranej w trzecim meczu finałowym Basket Ligi, ale w czwartej kwarcie opanowała ją niemoc

Aaron Johnson zdobył 15 punktów i był najskuteczniejszym graczem ostrowian w poniedziałkowym meczu Fot. Archiwum Basket Ligi
Koszykarze BM Slam Stali witali się z już z gąską, czyli drugim zwycięstwem w wielkim finale Basket Ligi. Po trzech kwartach prowadzili różnicą 13 punktów. W czwartej odsłonie spotkania dopadła ich jednak zapaść. Przez 6,5 minuty nie trafili do kosza.

W ostatniej sekundzie pojedynku do dogrywki mógł jeszcze doprowadzić Mateusz Kostrzewski, ale piłka po jego rzucie odbiła się od obręczy.

Wcześniej wydawało się, że w ogóle nie dojdzie do dramatycznej końcówki, bo początek drugiej połowy był fantastyczny dla gospodarzy. „Stalówka” trafiała z każdej pozycji, a apogeum radości nastąpiło po rzucie z 8 m Tomasza Ochońki.

W czwartej kwarcie Anwil szybko zbliżył się na sześć „oczek” i poczuł krew. Tymczasem podopieczni Emila Rajkovica wpadli w krąg nieskuteczności. Kosz odczarował wreszcie Jure Sikific, ale w tym momencie Anwil był już na prowadzeniu. Potem Stal je odzyskała, ale w końcówce nie poradziła sobie z podwojoną obroną.

– Roztrwoniliśmy przewagę, bo przestał funkcjonować atak. Poza tym zbyt nerwowo graliśmy w końcówce. Nie szukaliśmy dobrych pozycji, tylko rąk rywali. Finał jest tak wyrównany, że wszystko może się jeszcze w nim zmienić, ale wiadomo, że w środę musimy wygrać – stwierdził Mateusz Kostrzewski, skrzydłowy miejscowej drużyny.

Po drugiej stronie barykady panowała natomiast euforia. – Pokazaliśmy charakter, determinację i grę zespołową. Po raz kolejny okazało się, że w koszykówce nie ma bezpiecznych przewag – tłumaczył Kamil Łączyński, kapitan Anwilu.

Finał Basket Ligi (mecz nr 3): BM Slam Stal Ostrów – Anwil Włocławek 80:82 (22:18, 20:20, 29:20, 9:24)
Stal: Johnson 15, Skific 13, Kostrzewski 11, Ochońko 8, Markovic 6, Chyliński 6, Łukasiak 5, Carter 4, Łapeta 3, Majewski 3, Holt 3, Surmacz 3.
Anwil: Zyskowski 17, Łączyński 16, Almeida 12, Sobin 10, Airington 9, Hosley 8, Wojciechowski 5, Nowakowski 3, Leończyk 2, Delas 0.
Stan rywalizacji: 1:2 (gra się do czterech wygranych). Kolejny mecz w środę o godz. 20.30 w Ostrowie (relacja w Polsacie Sport Extra)