Koszykówka: Czternasta porażka PBG Basket Poznań

LUMAR
Przegrywając wyjazdowe spotkanie z liderem tabeli Treflem Sopot 64:71, koszykarze PBG Basket Poznań ponieśli w niedzielę 14. porażkę w obecnym sezonie Tauron Basket Ligi.

Poznaniacy, choć grali w mocno osłabionym składzie (z powodu urazu odniesionego w spotkaniu z Anwilem Włocławek nie mógł wystąpić Djordje Micić, nie w pełni sił był Damian Kulig, a Aleksander Lichodziejewski jest kontuzjowany już od dłuższego czasu), nie przestraszyli się wcale znacznie wyżej notowanego rywala.

PRZECZYTAJ TAKŻE:
Koszykówka: PBG Basket Poznań przegrał po raz trzynasty

Zaprezentowali się z dobrej strony, ale nie dali rady. Nie wystarczyło aż dziesięć "trójek". Sopocianie od połowy pierwszej kwarty zaczęli uzyskiwać przewagę, której już nie roztrwonili. O wyniku zadecydowała końcówka, bo cztery minuty przed ostatnią syreną gospodarze prowadzili tylko dwoma punktami.

Następny mecz mistrzowski poznańscy koszykarze rozegrają w najbliższy czwartek 12 stycznia w Arenie z Energą Czarnymi Słupsk. Spotkanie to, podobnie jak poprzednie z Anwilem , objęte jest akcją "Zapełnijmy Arenę". Zapowiada się ciekawe widowisko, a wejściówka kosztuje tylko dwa złote. Pomóżmy więc naszym koszykarzom w rywalizacji z jednym z najlepszych polskich zespołów. Początek meczu o 19.

Trefl Sopot - PGB Basket Poznań 71:64 (17:10, 22:17, 16:20, 16:17)
Trefl:
Turek 17, Waczyński 17 (3x3), Dylewicz 10, Wiśniewski 10 (1x3), Mallet 6, Burgess 4, Cummings 4, Stefański 3, Koszarek 2.
PBG Basket: Comagić 23 (2x3), Nikolić 10 (2x3), Kulig 9 (1x3), Parzński 9 (2x3), Bartosz 5 (1x3), Smorawiński 5 (1x3), Nowak 3 (1x3).