Koszykówka: Do przerwy dziewczyny z JTC Pomarańczarni MUKS pokazały charakter

Zuzanna Puc była najskuteczniejszą zawodniczką poznańskiego zespołu. Zdobyła dla niego 13 punktów Fot. Adrian Wykrota
W ekspresowym tempie rywalizują ostatnio koszykarki TBLK. Na wyniki JTC Pomarańczarni MUKS Poznań nie ma to wielkiego wpływu, ponieważ podopieczne trenera Macieja Brodzińskiego kroczą niestety od porażki do porażki.

Wtorkowy mecz w Toruniu rozpoczęły jednak z impetem i z chęcią sprawienia sensacji. W 6 min po „trójce” Magdaleny Idziorek ekipa gości prowadziła 12:11. Potem miejscowe odzyskały inicjatywę, ale jeszcze w drugiej kwarcie wynik oscylował wokół remisu. Gdyby nie Amerykanki, a przede wszystkim Victoria Macaulay, to do przerwy poznanianki prowadziłyby pewnie różnicą dziesięciu punktów. Koszykarki z za oceanu dominowały zwłaszcza w zbiórkach. Mimo to poznański beniaminek nic sobie nie robił z przewagi fizycznej rywalek.

– Dziewczyny z Poznania zaskoczyły nas agresywną obroną, ale przede wszystkim to my siebie zaskoczyłyśmy ospałym graniem – przyznała Emilia Tłumak. Po zmianie stron jednak torunianki przyspieszyły i zgodnie z planem pokonały ostatnią drużynę TBLK.

Energa Toruń – JTC Pomarańczarnia MUKS Poznań 79:56 (22:16, 16:21, 23:11, 18:8)

Energa: Macaulay 27, Tłumak 15, Ajavon 9, Taylor 7, Idczak 5, Walich 5, Darnikowska 4, Skorek 3, Misiek 2, Szczechowiak 1, Płonka 1.
JTC: Puc 13, Durak 12, Idziorek 8, Skowronek 7, Dziwińska 4, Szloser 4, Siemienas 4, Drop 3, Olszewska1.
Inne wyniki: MKK Siedlce – MKS Polkowice 78:77, Wisła Kraków – Pszczółka Lublin 74:57, Artego Bydgoszcz – Basket 90 Gdynia 82:67, Widzew Łódź – JAS FBG Sosnowiec 47:79.