Koszykówka: Druga porażka PBG Basket Junior

ŁOS
Koszykarze PBG Basket Junior nie zagrają o medale mistrzostw Polski do lat 18. Podopieczni Eugeniusza Kijewskiego przegrali w czwartkowy wieczór w hali Arena w Poznaniu z Treflem Sopot 77:92 (20:23, 12:28, 23:23, 22:18).

Po środowej porażce z zespołem Rosy Radom poznaniacy, by myśleć o wyjściu z grupy i awansie do półfinałów musieli pokonać rywali z z Wybrzeża. Po pierwszej kwarcie, która zakończyła się nikłą, trzypunktową przegraną PBG Basek Junior wydawało się, że losy meczu są otwarte. Niestety w drugiej kwarcie gracze ze stolicy Wielkopolski popełnili mnóstwo błędów w obronie, a koszykarze z Sopotu "wypunktowali" gospodarzy rzutami za trzy punkty.

W drugiej połowie, mimo ambitnej pogoni nie udało się zniwelować poznaniakom tak dużej przewagi. Zawodnikom PBG pozostał pojedynek z Polonią Warszawa i ewentualna walka o piątą lokatę w mistrzostwach.

W innym meczu grupy B MKS Polonia Warszawa przegrała z ekipą KS Rosa Sport Radom 62:81. Natomiast w grupie A padły następujące wyniki: Novum Bydgoszcz - SKT Czarni Słupsk 74:92, WKK Wrocław - GTK Gdynia 62:78.

Program turnieju:
piątek (5 maja): godz. 12.30: WKK Wrocław - Czarni Słupsk, godz. 14.45: GTK Gdynia - Novum Bydgoszcz, godz. 18.15: Rosa Radom - Trefl Sopot, godz. 20: PBG Basket Junior - Polonia Warszawa;

sobota (5 maja), półfinały: godz. 16.45: B2 - A1, godz. 19: A2 - B1.

niedziela (6 maja): godz. 11.30 - mecz o trzecie miejsce, godz. 14 - finał.