Koszykówka: Enea AZS Poznań i Ostrovia wciąż bez zwycięstwa w Basket Lidze Kobiet, MUKS Poznań rozgromił Olimpię Wodzisław

Irena Matovic zdobyła 14 punktów i była najskuteczniejszą zawodniczką Enei AZS w niedzielnym meczu Fot. Waldemar Wylegalski
Niedzielny mecz akademiczek z Energą Toruń kończył cykl spotkań z gigantami BLK. Początek spotkania był bardzo obiecujący, ale po pierwszej kwarcie czar prysł i znów rywalki odjechały poznaniankom. Tym samym Enea AZS, podobnie jak Ostrovia, wciąż nie może się pochwalić choćby jednym zwycięstwem w rozgrywkach ekstraklasy. Z kolei w I lidze koszykarek bardzo wysokie zwycięstwo odniósł MUKS Poznań, pokonując u siebie Olimpię Wodzisław (101:56).

Pojedynek z Energą miał się odbyć w Toruniu, ale klub z grodu Kopernika poprosił o zamianę gospodarza spotkania. Dzięki temu podopieczne Marka Lebiedzińskiego po raz drugi z rzędu zagrały przed własną publicznością (w najbliższą sobotę o godz. 15.10 też wystąpią w hali PP, tym razem przeciwko Widzewowi Łódź).

Pierwsza kwarta była niezwykle obiecująca, bo miejscowy zespół uzyskał kilkupunktową przewagę. Agresywna obrona Enei AZS z czasem jednak osłabła i torunianki coraz lepiej zaczęły sobie radzić zwłaszcza w akcjach podkoszowych. W drugiej kwarcie spadła skuteczność akademiczek, a „Katarzynki” grały swoje i z każdą minutą zyskiwały pewność siebie.

Po zmianie stron gospodynie znów miały kłopoty z trafianiem do kosza, a rywalki jeszcze bardziej podkręciły tempo, wychodząc na prowadzenie różnicą ponad 30-punktów. Ostatnie 10 minut to już popisy rezerwowych i małe emocje związane z rozstrzygniętym wynikiem.

Bez porażki wciąż pozostają natomiast koszykarze BM Slam Stali Ostrów. W 3. kolejce Basket Ligi wicemistrzowie Polski na własnym parkiecie rozgromili Miasto Szkła Krosno 94:60.

Ciekawsza od przebiegu spotkania była informacja o pozyskaniu przez Stalówkę Ivana Marasa. To 32-letni podkoszowy, który mierzy 208 cm. W poprzednim sezonie Czarnogórzec grał w Lidze Mistrzów.

BLK: Enea AZS Poznań – Energa Toruń 61:91 (24:24, 7:23, 9:19, 21:25)
Enea: Matovic 14, Davis 13, Niemojewska 8, Parzeńska 7, Samburska 7, Urbaniak 7, Parysek 2, Stefańczyk 2, Hillsman 1, Nowicka 0.
Widzew Łódź - Ostrovia 81:68 (12:13, 23:17, 23:20, 23:19) Najwięcej dla Ostrovii: Ossowska 26 i Burdette 17.
I liga koszykarek: MUKS Poznań - Olimpia Wodzisław 101:56 (28:14, 34:15, 13:14, 26:13) Najwięcej dla MUKS: Klatt 25, Papiernik 17; Tęcza Leszno – AZS PK Kraków 55:74 (15:14, 11:21, 13:15, 16:24) Najwięcej dla Tęczy: Tyszkiewicz 13, Pisera 13.
BL: BM Slam Stal Ostrów – Miasto Szkła Krosno 94:60 (27:11, 22:20, 26:15, 19:14)
Stal: King 21, Scott 20, Hamilton 15, Nowakowski 11, Szymkiewicz 9, Kowalenko 8, Żołnierewicz 5, Majewski 3, Grudziński 0.