RB
Marcin Gortat i spółka po meczu z Hiszpanią wracają do domu
Marcin Gortat i spółka po meczu z Hiszpanią wracają do domu Polskapresse
Nie było niespodzianki w meczu 1/8 finału mistrzostw Europy we Francji. Reprezentacja Polski uległa Hiszpanom 66:80, kończąc tym samym swój udział w imprezie.

Sobotnie spotkanie było wyrównane przez trzy kwarty. W pewnym momencie Polacy nawet wyszli na kilku punktowe prowadzenie (55:52). Kosztowny był jednak przestój w czwartej kwarcie, kiedy faworyzowani Hiszpanie odskoczyli i rozstrzygnęli losy spotkania już na kilka minut przed ostatnią syreną.

Podopieczni Mike'a Taylora wracają zatem do kraju, a rywale zmierzą się w ćwierćfinale z Grecją. Mimo, że nasza reprezentacja wyszła z grupy (taki był plan minimum), to jednak po zakończeniu udziału w ME, w zespole może dojść do dużych zmian. Głośno mówi się o tym, że reprezentacyjną karierę może zakończyć Marcin Gortat - nasz jedynak w NBA.

EuroBasket

1/8 finału:
Polska - Hiszpania 66:80 (20:25, 19:16, 16:14, 11:25)
Polska: Kulig 10, Ponitka 9, Waczyński 9, Slaughter 9, Gortat 9, Karnowski 6, Zamojski 5, Cel 5, Czyż 2, Skibniewski 2, Gruszecki, Koszarek.
Hiszpania: Gasol 30, Mirotić 15, Llull 12, Ribas 5, San Emeterio 0, Aguilar 0, Rodriguez 8, Claver 5, Reyes 4, Hernangomez 1, Vives.

Materiał oryginalny: Koszykówka. EuroBasket: Polacy przegrali z Hiszpanią 66:80 i kończą swój udział w turnieju - Gazeta Wrocławska