Koszykówka: MUKS Poznań dzielnie walczył, ale przegrał z Energą Toruń

Krzysztof Maciejewski
Koszykarki MUKS Poznań nie zdołały w środę sprawić niespodzianki w 20. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy, zgodnie z przewidywaniami przegrywając w Toruniu z tamtejszą Energą 81:90.

Była to 16. porażka podopiecznych Iwony Jabłońskiej w sezonie, ale mimo niekorzystnego rezultatu młody poznański zespół, grający wyłącznie w krajowym składzie, za swoją postawę w grodzie Kopernika zasłużył na słowa pochwały.

Skazane na pożarcie zawodniczki MUKS wcale nie przestraszyły się znacznie wyżej notowanego rywala. Jako pierwsze objęły prowadzenie i przez prawie 7. minut toczyły z faworytkami bardzo wyrównaną walkę prowadząc nawet częściej niż torunianki. Ostatni raz wynik korzystny dla poznanianek był jednak w szóstej minucie (13:12). Wtedy zza linii 6,75 trafiła doskonale znana w Poznaniu Weronika Idczak, i popularne Katarzynki prowadzenia już nie oddały.

Podopieczne Iwony Jabłońskiej starały się jak mogły, ale po prostu nie daly rady znacznie silniejszemu personalnie przeciwnikowi. W zespole poznańskim nie ma ani jednej koszykarki zagranicznej, podczas gdy dla torunianek aż 78 punktów w 90. uzyskały zawodniczki z obcymi paszportami. Zwłaszcza nie do zatrzymania była Jazmine Sepuleda. Chwilami zespół MUKS niwelował nieco straty, ale wygrana torunianek nie była zagrożona.

Bardzo dobry występ Magdaleny Idziorek, dobry Żanety Durak i, Dominiki Owczarzak czy Agnieszki Makowskiej to było zbyt mało, by w pełni skutecznie przeciwstawić się takiemu rywalowi jak Energa.

Energa Toruń - MUKS Poznań 90:81 (28:20, 27:23, 17:16, 18:22)
Energa: Sepulveda 28 (2x3), Page 17, Metcalf 12 (2x3), Mitchell 12 (1x3), Maksimowić 9, Idczak 5 (1x3), M.Urbaniak 4, Tłumak 3 (1x3), Ratajczak 0, Wylie 0.
MUKS: Idziorek 18 (4x3), Owczarzak 15 (2x3) , Makowska 14 (2x3), Durak 12, Mrozińska 10, Casimiro 4, I. Szarzyńska 4, Koperwas 3, Najtkowska 1, Burandt 0, Tanasiejczuk 0.