Koszykówka: MUKS Poznań wygrywa z Odrą Brzeg

Koszykarki MUKS Poznań wygrały niezwykle ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie w PLKK. Podopieczne Iwony Jabłońskiej po dramatycznym spotkaniu pokonały w Brzegu miejscową Odrę. Pokonane z parkietu schodziły natomiast zawodniczki Inei AZS i Tęczy.

Mecz w Brzegu poznanianki rozpoczęły bardzo dobrze, natychmiast uzyskując kilkupunktową przewagę. Koszykarki Odry nie zamierzały się poddawać i rywalizacja na parkiecie była bardzo wyrównana, ale z lekkim wskazaniem na poznanianki. Podopieczne Iwony Jabłońskiej mogły nawet prowadzić wyżej, gospodynie miały jednak w swych szeregach najskuteczniejszą zawodniczkę spotkania Innę Kochubel. Ukrainka do przerwy zdobyła 15 pkt. i głównie dzięki niej miejscowe "trzymały" wynik, by w 16. minucie doprowadzić do wyrównania, a w 18. wyjść na moment na prowadzenie.

Losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. Ostatecznie wszystko skończyło się szczęśliwie dla poznanianek, które wygrały jednym punktem. W ostatniej minucie, już przy wyniku 48:49, Justyna Daniel z Odry nie wykorzystała rzutów wolnych. W zespole MUKS najskuteczniejsza okazała się Żaneta Durak. Także ona przechwytując piłkę uniemożliwiła rywalkom przeprowadzenie ostatniej akcji.

Z kolei spotkanie akademiczek z Gorzowa i Poznania od początku przebiegało pod dyktando gorzowianek. Zespół Dariusza Maciejewskiego już w połowie pierwszej kwarty osiągnął przewagę przekraczającą 10. punktów (15:4) i prowadzenia nie oddał do ostatniej syreny. Przed ostatnią odsłoną, gdy podopieczne trenera Ryszarda Barańskiego przegrywały jedynie 48:56, wszystko jeszcze było możliwe, ale na więcej gorzowianki nie pozwoliły, w decydującej kwarcie "rozbijając" drużynę outsidera tabeli.
W Lesznie, po niedzielnym triumfie nad Liderem Pruszków, szykowano się na kolejne zwycięstwo nad niżej notowanym ŁKS. Dość dłygo było ono w zasięgu ekipy Dariusza Raczyńskiego. O przegranej miejscowych przesądziła ich fatalna postawa w czwartej kwarcie.

Tęcza Leszno - ŁKS Łódź 75:78 (23:20, 21:15, 20:19, 11:24) Tęcza: Freeman 28 (3x3), Grabowska 13 (1x3), Bednarczyk 11 (1x3), Kuncewicz 10, Gala 5 (1x3), Urbaniak 4, Chomicka 4. ŁKS: McIntyre 21 (5x3), Urbanowicz 18, Jeziorna 14 (1x3), Modelska 13 (3x3), Prochaska 8 (1x3), Kenig 4. Odra Brzeg - MUKS Poznań 48:49 (15:18, 16:17, 8:6, 9:8) Odra: Kochubel 22 (2x3), Ellis 10, Małaszewska 6 (1x3), Żyłczyńska 5, Oses 4, Daniel 1, Buszta 0. MUKS: Durak 17 (2x3), Makowska 11 (1x3), Casimiro 9 (1x3), Owczarzak 5, Idziorek 3 (1x3). Koperwas 2, Mrozińska 2, Antczak 0, I. Szarzyńska 0. AZS PWSZ Gorzów - Inea AZS Poznań 76:54 (28:16,14:15, 14:17, 20:6) AZS PWSZ: Weawer 18, Smalley 16 (2x3), Skobel 15, Kaczmarczyk 12, Johnson 8, Trębicka 3 (1x3), Chalburda 2, Jaworska 2, Czarnodolska 0, Maruszczak 0. Inea AZS: Horodeńska 13 (2x3), Gawrońska 10 (2x3), Kotnis 10, Kędzia 6, Petillon 6, Drzewińska 5, Adamowiczx 2, D. Mistygacz 2, Jankowska 0, Marciniak 0, Woźniak 0.