Koszykówka: Niesamowity mecz Stali i wyczyn Amerykanina!

Wojciech Żurawski zdobył dla Stali w niedzielnym meczu cztery punkty
Wojciech Żurawski zdobył dla Stali w niedzielnym meczu cztery punkty Fot. Archiwum Głosu Wlkp.
Przed tygodniem młodzież JTC MUKS walnie przyczyniła się do wygranej. Tym razem 19-latki beniaminka zawiodły, choć dzień później rządziły w I lidze.

JTC MUKS do sobotniego spotkania z drużyną z Łodzi podchodził z jednopunktową przewagą. Łódź przed przyjazdem do Poznania zanotowała dwa zwycięstwa nad drużyną z Lublina i Siedlc, MUKS również wygrał dwa spotkania z Gorzowem i Siedlcami.

Zespoły grają na bardzo podobnym poziomie, spodziewać się można było więc bardzo zaciętego boju. Tymczasem wydarzenia na parkiecie odbiegały i to bardzo od powyższych założeń.

W pierwszych minutach to poznanianki prowadziły grę, ale łodzianki szybko odrobiły stratę i wyszły na prowadzenie, kończąc pierwszą kwartę 21:15. Z każdą kolejną minutą przewaga rywalek rosła, ale podopieczne Krzysztofa Koziorowicza walczyły o każdą piłkę.

Po dwóch kwartach cztery faule zanotowała Agnieszka Radwan, która musiała opuścić boisko. W poznańskiej drużynie zabrakło skuteczności i dynamiki. Do składu wróciła Agnieszka Kaczmarczyk.Zagrała 31 minut i zdobyła 9 punktów. Renee Taylor nie udało się powtórzyć wyczynu z meczu z Polkowicami i rzucić 40 punktów. Była pożyteczna, ale nie trafiała tak często jak zwykle do kosza.

Widzew zagrał bardzo mądrze, od początku do końca kontrolując spotkanie. Bardzo dobra gra w obronie i dużo lepsza skuteczność dała tak wysokie zwycięstwo łodziankom. Najlepszą zawodniczką w szeregach gości okazała się Aija Brumermane, która zdobyła 17 punktów.

– Przygotowaliśmy się na Taylor i Kaczmarczyk, które dzisiaj nie odpaliły swojej „rakiety”. Dzisiejszy mecz nie odzwierciedlał jednak poziomów obu drużyn. Dziewczyny rozegrały bardzo mądre spotkanie od początku do końca, szczególnie w ataku, wielkie brawa za walkę – podkreslił trener łodzianek, Piotr Rozwadowski.

Z kolei Krzysztof Kozierowicz pogratulował rywalom i zauważył, że Widzew był lepszy od jego zespołu w każdym elemencie gry. W końcówce zabrakło nam argumentów i amunicji. Personalnie trwa fatum z kontuzjami, mamy bardzo wąską grupę zawodniczek, a to nie pomaga – przyznał poznański szkoleniowiec.

W niedzielę z kolei amunicji nie zabrakło koszykarzom BM Slam Stali Ostrów. WKaliszu podopieczni Zorana Sretenovica wygrali po dogrywce z wicemistrzem Polski, Turowem Zgorzelec, a 41 punktów dla gospodarzt zdobył Amerykanin Curtis Millage. W drużynie beniaminka zadebiutował Alexis Wangmene, który zdobył cztery „oczka”.
Natomiast na parkietach I ligi niepokonana pozostaje ekipa Ostrovii, która wygrała w derbach z Tęczą Leszno. Pewne zwycięstwo odniosły też poznańskie akademiczki w starciu z AZS Uniwersytetem Łódzkim. Rezerwy MUKS z kolei wygrały na wyjeździe z Karkonoszami.

TBLK: JTCMUKS Poznań – Widzew Łódź 49:71 (15:21, 17:15, 9:18, 8:17)
JTCMUKS: Taylor 11, Durak 11,Kaczmarczyk 9, Skobel 8, Idziorek 4, Szloser 2, Drop 2, Skowronek 1, Radwan 1, Klatt 0, Gertchen 0, Siemienas 0.
Widzew: Brumermane 17, Robinson 14, Adamowicz 11, Urbaniak 6, Kenig 5, Kaja 4, Bujniak 4, Niedzielska 3, Crook 3, Paranowska 0.
TBL: BMSlam Stal Ostrów – PGETurów Zgorzelec 95:92 po dogrywce (23:20, 18:22, 23:27, 19:14, 12:9)
Stal: Millage 41, Delaney 15, Ochońko 11, Sroka 10, Kaczmarzyk 8, Wangmene 4, Żurawski 4, Suliński 2, Zębski 0.
Turów: Dillon 23, Dylewicz 21, Tatum 12, Novak 11, Karolak 7, Niedźwiedzki 6, Kostrzewski 6, Krestinin 3, Harris 3, Gospodarek 0.
I liga koszykarzy: GTK Gliwice – Biofarm Basket Poznań 61:52 (17:11, 16:19, 12:12, 16:10) Najwięcej dla Biofarmu: Metelski 14, Bręk 10.
I liga koszykarek:X-Demon Tęcza Leszno – Ostrovia (10:17, 13:13, 11:16, 13:10) Najwięcej dla Tęczy: Lewińska i Stasiuk po 13, a dla Ostrovii: Stelmach, Ostrowska i Motyl po 11.
Enea AZS Poznań – AZS Uniwersytet Łódzki 82:54 (26:12, 25:8, 18:16, 13:18) Najwięcej dla Enei: Płóciennik 21, Wożniak 13.
Karkonosze Jelenia Góra – MUKSII Poznań 69:77 (18:17, 16:21, 18:22, 17:17) Najwięcej dla MUKS II: Klatt 20, Gertchen 18.