Koszykówka: Porażka Stali, awans Ostrovii i Enei AZS

    Koszykówka: Porażka Stali, awans Ostrovii i Enei AZS

    Radosław Patroniak

    Głos Wielkopolski

    Aktualizacja:

    Głos Wielkopolski

    Koszykarze BM Slam Stali Ostrów przegrali w TBL z Siarką w Tarnobrzegu 70:72. Z kolei w I lidze koszykarek awans do półfinału play-off I ligi wywalczyły ekipy Ostrovii i Enei AZS Poznań. Wielkopolskie zespoły zmierzą się ze sobą w kolejnej fazie rozgrywek.
    Daria Marciniak w sobotnim meczu z Liderem Pruszków zdobyła dla Enei AZS 11 punktów

    Daria Marciniak w sobotnim meczu z Liderem Pruszków zdobyła dla Enei AZS 11 punktów ©Fot. Archiwum Głosu Wlkp.

    Siarka pokonała ostrowskiego beniaminka 72:70 (17:14, 11:19, 18:17, 26:20). Najwięcej punktów dla podopiecznych Zorana Sretenovica zdobyli Christo Nikołow 21 i Alexis Wangmene 14.

    W I lidze koszykarek Ostrovia po raz drugi wygrała na wyjeździe z Mon-Polem Płock 93:73. Najwięcej punktów dla najlepszej drużyny rundy zasadniczej zdobyły Katarzyna Motyl 17 i Agata Stępień 14.

    Wreszcie poznańskie akademiczki też po raz drugi uporały się z Liderem. Tym razem w Pruszkowie podopieczne Ryszarda Barańskiego zwyciężyły 55:48. Najwięcej punktów dla Enei AZS zdobyły Aleksandra Pietraszek 13 i Daria Marciniak 11.

    Czytaj treści premium w Głosie Wielkopolskim Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Dodajesz komentarz jako: Gość

    Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

    Liczba znaków do wpisania:

    zaloguj się

    Sport z kraju i ze świata

    Zobacz więcej na Sportowy24.pl

    Lotto Ekstraklasa

    Lp. Drużyna M. Pkt. Z. R. P. Bramki
    Awans do grupy mistrzowskiej
    Miejsce w grupie spadkowej
    1 Lechia Gdańsk Live 15 31 9 4 2 25-15
    2 Jagiellonia Białystok Live 15 28 8 4 3 26-18
    3 Legia Warszawa Live 15 26 7 5 3 25-18
    4 Wisła Kraków Live 15 25 7 4 4 28-19
    5 Piast Gliwice Live 15 25 7 4 4 21-18
    6 Korona Kielce Live 15 25 7 4 4 18-15
    7 Pogoń Szczecin Live 15 22 6 4 5 22-18
    8 Lech Poznań Live 15 21 6 3 6 21-21
    9 Arka Gdynia Live 15 20 5 5 5 21-17
    10 Wisła Płock Live 15 18 4 6 5 23-24
    11 Zagłębie Lubin Live 15 17 5 2 8 22-26
    12 Śląsk Wrocław Live 15 16 4 4 7 24-22
    13 Cracovia Live 15 14 3 5 7 11-18
    14 Górnik Zabrze Live 15 13 2 7 6 15-25
    15 Miedź Legnica Live 15 13 3 4 8 16-32
    16 Zagłębie Sosnowiec Live 15 11 2 5 8 21-33