Koszykówka: Przyjemne zaległości wielkopolskich drużyn

Zuzanna Puc w środowym meczu zdobyła cztery punkty dla MUKS II
Zuzanna Puc w środowym meczu zdobyła cztery punkty dla MUKS II Fot. Grzegorz Dembiński
W zaległych spotkaniach 13. kolejki I ligi koszykarek triumfy świętowały nasze zespoły. Cenne zwycięstwo odniosły zwłaszcza poznanianki.

Podopieczne Iwony Jabłońskiej pokonały bowiem znacznie niżej notowane rezerwy AZSPWSZ Gorzów, które niedawno przecież przerwały zwycięską serię lidera rozgrywek, Ostrovii.

MUKS był wzmocniony kilkoma koszykarkami z pierwszego składu, ale to nie zmienia faktu, że poznańska młodzież zagrała bardzo konsekwentnie i tradycyjnie już zaimponowała agresywną obroną, co uwidoczniło się przede wszystkim w trzeciej kwarcie. Rywalki z Gorzowa w tej części gry zdobyły zaledwie cztery punkty.

Z kolei w Lesznie X-Demon Tęcza miała wszelkie dane ku temu, by wygrać z Karkonoszami Jelenia Góra, ale od teorii do praktyki czasami daleka droga. Tym razem ekipa Krzysztofa Zajca zadbała o to, by jej kibice nie musieli się denerwować i odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie na własnym parkiecie.

I liga koszykarek: MUKS II Poznań – AZSPWSZII Gorzów 50:41 (15:15, 10:13, 10:4, 15:9) Najwięcej punktów dla MUKS: Patrycja Klatt 13, Alicja Szloser 12, Sylwia Siemienas 6.
X-Demon Tęcza Leszno – Karkonosze Jelenia Góra 73:59 (19:14, 28:9, 10:19, 16:17)
Najwięcej punktów dla Tęczy: Paulina Lewińska 17, Iwona Szarzyńska 15, Grażyna Witkoś.
II liga koszykarzy: SMSPZKosz Władysławowo – Basket Piła 81:89 (24:20, 16:25, 17:18, 24:26) Najwięcej dla Basketu: Maciej Adamkiewicz 31 i Kamil Michalski 30.