Koszykówka: Rozpędzona BM Slam Stal gromi Polpharmę, druga porażka Biofarmu i wpadka Jamaleksu Polonii w I rundzie play-off I ligi

Koszykarze Jamaleksu Polonii Leszno nie popisali się w niedzielnym spotkaniu z drużyną ZB Pruszków ulegając niżej notowanemu rywalowi po dogrywce Fot. Grzegorz Dembiński
Tylko jedno zwycięstwo wywalczyli koszykarze z Wielkopolski w pierwszych czterech meczach I rundy play-off I ligi. Jak burza idzie natomiast ekstraklasowa Stal Ostrów, która tym razem rozbiła Polpharmę Starogard.

W pierwszym spotkaniu ze Spójnią Biofarm osiągnął remis, ale tylko w liczbie wygranych i przegranych kwart. Nie to jednak decyduje o wyniku meczu, a ten rozpoczął się dla poznaniaków pomyślnie (24:17 dla nich po pierwszej kwarcie). W drugiej odsłonie gospodarze zwarli jednak szyki.

Po przerwie obraz gry zmienił się na korzyść miejscowych. Na koniec trzeciej kwarty przewaga Spójni wzrosła do 16 punktów (63:47). Potem podopieczni Przemysław Szurka pokazali jeszcze lwi pazur, ale zapaść z poprzedniej części gry była tak duża, że na zwycięstwo w całym meczu już nie było szans. W niedzielę trzecia kwarta też okazała się niestety ich piętą Achillesową...

Spore rozczarowanie przeżyli kibice w Lesznie. Już w pierwszym meczu dopiero zryw w drugiej połowie zapewnił wygraną Polonii. W niedzielnym rewanżu kolejna fatalna pierwsza połowa odbiła się czkawką na finiszu. W dogrywce niepodzielnie na parkiecie panowali już goście i twierdza „Trapez” padła, co mocno komplikuje sytuację leszczynian przed wizytą na dwumeczu w Pruszkowie.

BL: Polpharma Starogard – BM Slam Stal Ostrów 67:106 (16:27, 13:33, 18:25, 20:21)

Najwięcej dla Stali: Johnson 20, Holt 15, Ochońko 14.
I liga koszykarzy: (I runda play-off)
Spójnia Stargard – Biofarm Basket Poznań
86:73 (17:24, 20:14, 26:9, 23:26) i 77:70 (21:18, 14:16, 22:13, 20:23)
Najwięcej dla Biofarmu: Kurpisz 14 i 4, Fiszer 14 i 14, Struski 13 i 21.
Jamalex Polonia Leszno – ZB Pruszków 81:65 (21:24, 15:18, 25:12, 20:11) i 60:71 (8:12, 8:17, 24:12, 16:15, dogrywka 4:15) Najwięcej dla Polonii: Chanas 14 i 19, Milczyński 18 i 7, Kaczmarzyk 20 i 6.
Inne wyniki: Sokół Łańcut – Polfarmex Kutno 73:66 i 71:65, R8 Kraków – GKS Tychy 91:85 i 90:94